Latvija "Expo 2020" Dubaijā varētu piedalīties bez sava paviljona

TVNET/LETA
Latvija "Expo 2020" Dubaijā varētu piedalīties bez sava paviljona
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Dubaija. Ilustratīvs attēls.
Dubaija. Ilustratīvs attēls. Foto: Anna Opoleva/PantherMedia / Anna Opoleva

Ministru kabinets otrdien atbalstīja priekšlikumu par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē "Expo 2020", kas nākamgad norisināsies Dubaijā, bet vēl nav zināms, vai tiks būvēts Latvijas paviljons, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Minēto jautājumu ministri šodien skatīja valdības sēdes slēgtajā daļā. Pēc ekonomikas ministra teiktā, valdības atbalstošais lēmums par Latvijas piedalīšanos šajā izstādē nav mainījies, bet līdz šā gada beigām tiks meklēti risinājumi, kādā kapacitātē Latvija piedalīsies izstādē un kādas būs izmaksas.

Viņš piebilda, ka jautājumu par Latvijas dalību "Expo 2020" risinās arī Ārlietu ministrija (ĀM), kura plāno konsultēties ar pasākuma rīkotājiem Apvienotajos Arābu Emirātos.

Iepriekš valdība lēma Latvijas dalībai "Expo 2020" no valsts budžeta veltīt nedaudz virs četriem miljoniem eiro. Vaicāts, vai minētā summa mainīsies, Nemiro uzsvēra, ka gala summa būs zināma tad, kad pasākuma organizatori izteiks savu piedāvājumu, proti, vai nu Latvija būvēs savu paviljonu vai arī izstādes ietvaros vieta tiks īrēta.

Ministrs atzina, kā līdz ar to uz jautājuma zīmes ir tas, vai tiks īstenota iepriekš Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) izstrādātā Latvijas paviljona koncepcija "Gaiss".

"Ja pieņemam lēmumu piedalīties izstādē, nebūvējot savu paviljonu, bet izmantot īrētas telpas, tas nozīmē, ka mainīsies plānotās izmaksas un Latvijas piedāvātais saturs," stāstīja Nemiro, tāpēc arī nav ticis pildīts valdības dotais uzdevums atrast piemērotāko iepirkumu procedūru, lai nodrošinātu Latvijas dalību izstādē.

Vaicāts, vai pastāv iespēja, ka šo projektu varētu novest līdz galam LTRK, ekonomikas ministrs norādīja, ka jautājums par turpmāko sadarbības partneri šī projekta īstenošanā ir atklāts.

Paredzams, ka gala lēmumu par to, kādā formātā Latvija piedalīsies "Expo 2020", valdība pieņems līdz šī gada beigām. 

"ĀM cieši sadarbojas ar Ekonomikas ministriju, tāpēc triju nedēļu laikā valdību informēsim par to, kā izskatīsies Latvijas dalība izstādē," piebilda Nemiro.

LETA jau vēstīja, ka 22.oktobrī jautājums par "Expo 2020 Dubai" tika skatīts valdības sēdes slēgtajā daļā. Valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) vienoties ar LTRK par esošā līguma izbeigšanu, kas paredzēja, ka uzņēmēju biedrība rīko Latvijas dalību izstādē. Tāpat Ministru kabinets uzdeva EM atrast piemērotāko iepirkumu procedūru, lai nodrošinātu nākamā posma realizēšanu Latvijas dalībai "Expo 2020" Dubaijā.

Pirmdien, 25.novembrī, šaurā žurnālistu un uzņēmēju lokā notika tikšanās ar izstādes "Expo 2020" Dubaijā stratēģiskās komunikācijas direktoru Deividu Bišopu, kurš stāstīja par priekšrocībām dalībai izstādē, kā arī uzsvēra, ka Latvija nav vienīgā valsts, kura vēl nav sākusi būvēt savu paviljonu, piebilstot, ka tam vēl esot laika.

Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endizņš stāstīja, ka gadījumā, ja valdība lems par Latvijas dalību "Expo 2020", uzņēmēju organizācija būtu gatava piedalīties iepirkumā par Latvijas dalības nodrošināšanu izstādē.

"No būvniecības viedokļa Latvijas paviljons nav sarežģīts, un to var uzbūvēt sešu mēnešu laikā. Latvija var paspēt uzbūvēt paviljonu, bet šis ir pēdējais brīdis, jo jāplāno vēl arī paviljona pasākumu saturs," sacīja Endziņš.

Pēc Endziņa teiktā, ja valdība lems par Latvijas dalību izstādē, tiks izsludināts iepirkums par paviljona būvniecību un tā saturu. "LTRK ir gatava turpināt iesākto procesu. Ja uzvarēs kāds cits, tad lieliski," piebilda LTRK vadītājs.

"Expo 2020" Dubaijā norisināsies no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim. Plānots, ka tajā piedalīsies 192 valstis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu