VID aptur noziedzīgu personu grupas darbību

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) apturējis noziedzīgu personu grupas darbību, kas nodarījusi zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 480 000 eiro apmērā, pavēstīja VID pārstāvji.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde augustā sāka kriminālprocesu pret personu grupu, kura izvairījusies no nodokļu nomaksas un nodarbojusies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros šogad oktobrī, veicot virkni izmeklēšanas un procesuālo darbību, noskaidrots, ka laika periodā no 2015.gada janvāra līdz 2019.gada oktobrim uzņēmumi, kuri darbojās medicīnas jomā, iespējams, ieguva savā rīcībā slēptos, grāmatvedībā neuzrādītos ienākumus, no kuriem netika aprēķināti valsts budžetā maksājamie nodokļi. Pēc tam šādā veidā prettiesiski iegūtos naudas līdzekļus, personas, iespējams, legalizēja. Pieļauts, ka iegūtie naudas līdzekļi ir izmantoti arī aplokšņu algu izmaksām.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros veiktas kratīšanas kādā privātā klīnikā, kurā faktiski darbojas vairāki uzņēmumi, kā arī kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās un transportlīdzekļos Rīgā un ārpus Rīgas teritorijas. Kratīšanu laikā izņemti nozīmīgi izmeklēšanas pierādījumi - grāmatvedības dokumenti, informācija elektroniskajos datu nesējos, datori un mobilie telefoni, kā arī citi dokumenti un priekšmeti, kam var būt pierādījuma nozīme kriminālprocesā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti diviem transportlīdzekļiem un nekustamajam īpašumam par kopējo aptuveno vērtību 215 000 eiro.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2019.gada augustā sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas un 195.panta trešās daļas par iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, ko izdarīja personu grupa laika periodā no 2015.gada janvāra līdz 2019.gada septembrim, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 480 000 eiro apmērā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu