Sv, 5.02.2023.

Vācijas "uzņēmēji" aicina piemērot ASV atbildes sankcijas par vēršanos pret Krievijas gāzesvadiem

LETA
Vācijas "uzņēmēji" aicina piemērot ASV atbildes sankcijas par vēršanos pret Krievijas gāzesvadiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: Reuters / Scanpix.

Vācijas un Krievijas Tirdzniecības kamera ceturtdien aicinājusi piemērot sankcijas ASV, atbildot uz gaidāmajām Savienoto Valstu sankcijām pret Krievijas gāzesvadiem.

ASV Pārstāvju palāta trešdien pieņēma aizsardzības izdevumu likumprojektu 738 miljardu ASV dolāru apmērā, kas ietver sankcijas pret Krievijas gāzesvadu "Nord Stream 2" un "Turkstream" projektiem. 

Domājams, ka šīs sankcijas saasinās saspīlējumu ASV attiecībās ar Vāciju un Turciju, jo minētie gāzesvadi ir iecerēti Krievijas dabasgāzes transportēšanai uz šīm valstīm. ASV uzskata, ka šie gāzesvadi padarīs Eiropu atkarīgu no Krievijas energoresursiem, radot draudus nacionālajai drošībai.

Saskaņā ar pieņemto likumprojektu, "Nordstream 2", kas paredzēts Krievijas dabasgāzes transportēšanai pa Baltijas jūru uz Vāciju, ir "piespiešanas un politiskas sviras līdzeklis", kas vājinās ASV attiecības ar Vāciju un Eiropu.

"Lai atbildētu uz sankcijām, kas kaitē Eiropai, mums nepieciešamas atbildes sankcijas," ziņu aģentūrai DPA sacīja Vācijas un Krievijas Tirdzniecības kameras vadītājs Matiass Šeps.

Krievijas gāzesvadu aizstāvji apgalvo, ka tie stiprinās Eiropas drošību enerģētikas jomā, palielinot to kanālu skaitu, pa kuriem iespējams transportēt gāzi, un samazinās cenas.

"Vācijai nepieciešamas zemas enerģijas cenas tās energoietilpīgajai rūpniecībai, lai tā spētu konkurēt pasaulē," norādīja Šeps.

"Pienācis laiks Berlīnei un Briselei ieņemt skaidru politisko nostāju un atbildēt ar mērķtiecīgiem pretpasākumiem," paziņoja Šeps.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu