Sv, 29.01.2023.

Eglīšu meklētāji posta Rīgas mežus, kuros šo Ziemassvētku rotu cirst aizliegts

TVNET/LETA
Eglīšu meklētāji posta Rīgas mežus, kuros šo Ziemassvētku rotu cirst aizliegts
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: AFP/SCANPIX

Lai gan Rīgas pilsētai piederošajos mežos un jaunaudzēs eglītes cirst ir aizliegts, arī šogad daudzi to neievēro, informēja SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis. 

Viņš norādīja, ka līdzīgi kā valsts mežu apsaimniekotājs un daudzi privātie mežu īpašnieki, "Rīgas meži" laikā pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada saskaras ar eglīšu jaunaudžu bojāšanu. Tas nodara nopietnu kaitējumu nākotnes mežam. 

"Ik gadu, tuvojoties Ziemassvētku laikam, "Rīgas meži" pastiprina mežu, it īpaši jaunaudžu uzraudzību, tomēr cilvēku skaits, kas nezināšanas dēļ zāģē sev eglīti jaunaudzēs, ir tik liels, ka uzņēmuma mežniecībām un Meža apsardzības daļai pietrūkst resursu, lai visas jaunaudzes no postītājiem nosargātu," pauda Vaikulis. 

Rīgai piederošajos mežos egļu ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10%, un tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas, daudzu gadu garumā koptas, pirms tam no sēklas līdz stādam vairāku gadu garumā audzētas stādaudzētavā. 

Lielākais iedzīvotāju skaits koncentrējas tieši galvaspilsētā un Pierīgas pašvaldībās. Pat nelielai daļai mājsaimniecību "Rīgas mežu" apsaimniekotajos mežos ļaujot nocirst eglīti, mežam tiktu nodarīts būtisks postījums, uzsvēra Vaikulis. Šī iemesla dēļ galvaspilsētai piederošajos mežos eglīšu ciršana ir aizliegta.

Ja ir vēlme pašam nocirst vai nozāģēt eglīti mežā, jādodas apmēram 50 kilometrus ārpus Rīgas, uz "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajiem mežiem, atgādina Vaikulis, aicinot ņemt vērā, ka arī tajos savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst tikai meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām. Jaunaudzēs eglītes cirst nedrīkst neviena īpašnieka mežā, atgādina Vaikulis.

"Rīgas meži" lūdz iedzīvotājus, pirms doties meklēt svētku eglītes mežā, noskaidrot, kam šis mežs pieder, un saskaņot egles nociršanu ar meža īpašnieku. 

Decembrī un janvārī "Rīgas meži" inspektori un mežsargi turpinās uzmanīt visus Rīgai piederošos mežus. Bez tam atsevišķās mežniecībās pie iebrauktuvēm egļu jaunaudzēs darbojas videonovērošanas kameras, uzsvēra "Rīgas mežu" pārstāvis. 

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu