No jaunā gada kļūs dārgāka degviela un tabakas izstrādājumi

FOTO: AFP / Scanpix

Īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku , 2020.gada 1.janvārī mainīsies akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID atgādina, ka saskaņā ar likumā "Par akcīzes nodokli" noteikto 2020. gada 1. janvārī tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem (neskaitot cigaretes).

Iespējamā ietekme uz naftas produktu cenām mazumtirdzniecībā varētu būt sekojoša: benzīna cena varētu pieaugt par četriem centiem litrā, dīzeļdegvielas cena - par pieciem centiem, bet naftas gāze - par trīs centiem litrā. 

Tāpat dārgāki kļūs dažādi tabakas izstrādājumi. Iespējamā ietekme uz tabakas izstrādājumiem mazumtirdzniecībā varētu nozīmēt cigāru un cigarillu sadārdzinājumu par deviņiem centiem (10 gab. iepakojumos), savukārt smēķējamā tabakas 40 gramu iepakojums varētu kļūt dārgāks par 24 centiem. 

VID vērš uzmanību uz to, ka naftas produktu un tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem tirgotājiem jāveic atbilstošo preču inventarizācija, normatīvajos aktos noteiktajā termiņā jāiesniedz VID akcīzes nodokļa starpības aprēķins un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem.

VID ir izstrādājis izsmeļošu metodisko materiālu naftas produktu un tabakas izstrādājumu tirdzniecībā iesaistītajiem komersantiem, ar kuru var iepazīties VID interneta vietnē: "Nodokļi", "Akcīzes nodoklis", "Informatīvie un metodiskie materiāli", atverot sadaļu "Par akcīzes preču inventarizāciju nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā nodokļa likmju maiņu".

Uz augšu
Back