Pensijas otrā līmeņa uzkrājuma mantošanu gada pirmajās dienās nokārtojuši 800 cilvēki

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Pensiju sistēmas otrā līmeņa uzkrājuma atstāšanai mantojumā gada pirmajās dienās pieteikušies 800 cilvēki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) direktore Inese Šmitiņa.

Iespēja atstāt uzkrājumu mantojumā ir vairāk nekā miljonam cilvēku, viņa uzsvēra.

Kā vēstīts, no šā gada iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt otrā līmeņa pensijas atstāšanu mantojumā, bet, ja viņi neizvēlēsies mantinieku, uzkrājums tā veicēja nāves gadījumā tiks ieskaitīts valsts pensiju speciālajā budžetā.

Iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties, vai pensiju otrā līmeņa uzkrājumu novēlēt mantojumā, pievienot citas personas pensiju otrā līmeņa kapitālam vai ieskaitīt valsts pensiju speciālajā budžetā. 

Izvēli var veikt cilvēki, kuri vēl nav pieprasījuši vecuma pensiju, tādējādi nosakot, kā tiks izmantots viņa pensiju otrajā līmenī uzkrātais kapitāls gadījumā, ja viņš nomirst līdz vecuma pensijas piešķiršanai.

Šmitiņa iepriekš norādīja, ka pašlaik lielākajai daļa jeb 79% iedzīvotāju uzkrājumi otrā līmeņa pensiju fondā ir zem 5000 eiro.

Pēc VSAA 30.septembra datiem gandrīz puse jeb 49% no visiem 1 289 547 pensiju otrā līmeņa dalībniekiem bija uzkrājuši līdz 2000 eiro, 29% - no 2000 līdz 5000 eiro, 16% - no 5000 līdz 10 000 eiro, bet 6% - vairāk nekā 10 000 eiro lielu kapitālu.

Pārliecināties par to, vai persona ir otrā pensiju līmeņa dalībnieks, kā arī uzzināt uzkrājuma apmēru un apliecināt izvēli var valsts pārvaldes pakalpojumu portālā "www.latvija.lv" vai VSAA filiālēs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu