Pompeo: ASV letālais trieciens Irānas ģenerālim tika īstenots ar mērķi novērst uzbrukumu

LETA/REUTERS
Pompeo: ASV letālais trieciens Irānas ģenerālim tika īstenots ar mērķi novērst uzbrukumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Foto: Reuters/ScanPix

ASV raķešu trieciens Irākā, kurā tika nogalināts ietekmīgais Irānas ģenerālis Kasems Soleimani, tika īstenots ar mērķi novērst uzbrukumu, kas būtu apdraudējis amerikāņus Tuvajos Austrumos, piektdien intervijās televīzijā paziņojis ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Pompeo intervijās telekanāliem "Fox News" un CNN neatklāja plašāku informāciju par draudiem, kas tikuši novērsti, bet sacīja, ka lēmums uzbrukt Soleimani pieņemts, balstoties uz izlūkdienestu sniegto informāciju.

Pompeo paziņoja, ka Soleimani aktīvi plānojis reģionā lielu operāciju, kas būtu apdraudējusi simtiem, ja ne tūkstošiem amerikāņu dzīvību. Pompeo uzsvēra, ka šo operāciju bijis paredzēts īstenot tūlīt.

"Pagājusī nakts bija laiks, kad mums bija jādod trieciens, lai pārliecinātos, kas šis draudošais uzbrukums tiek (..) izjaukts," sacīja ASV valsts sekretārs.

Irānas Revolucionārās gvardes vienības "Kudsas spēki" komandieris ģenerālis Soleimani, kurš piektdien gāja bojā raķešu uzbrukumā Bagdādes lidostai, tika nogalināts pēc ASV prezidenta Donalda Trampa norādījuma, apliecinājusi ASV Aizsardzības ministrija.

Irāna ir draudējusi atriebties par  Soleimani nāvi.

Pompeo paziņoja, ka ASV tagad vēlas deeskalāciju attiecībās ar Irānu, bet aizstāvēs sevi.

Viņš piebilda, ka ASV ir gatavas jebkādai iespējamajai atmaksai no Irānas puses, tostarp kiberuzbrukumam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais