Austrijā zvērestu nodod jaunā konservatīvo un "zaļo" valdība

FOTO: EPA/Scanpix

Austrijas jaunās konservatīvo un "zaļo" valdības ministri otrdien devuši amata zvērestu.

Šī ir pirmā reize, kad "zaļie" pārstāvēti Austrijas valdībā, un tas ir arī pirmais kabinets, kurā dominē sievietes.

Kanclera krēslā atgriezies  konservatīvās Tautas partijas (OeVP) līderis Sebastiāns Kurcs, bet vicekanclera amatu ieņem "zaļo" līderis Verners Koglers.

No 15 ministriem astoņas ir sievietes.

Aizsardzības ministra amatā, ko tradicionāli ieņēmuši vīrieši, stājusies Klaudija Tannere, bet Zuzanne Rāba vadīs jaunizveidoto Integrācijas un sieviešu ministriju. Viņas abas ir no OeVP.

Savukārt Tieslietu ministriju vadīs "zaļo" politiķe Alma Zadiča, kura kļuvusi par pirmo Austrijas ministri ar imigrantu saknēm. Viņas vecāki ir bosnieši, kas Austrijā ieradās kā bēgļi.

OeVP un "zaļo" koalīcijas līgumā, kas tika noslēgts pagājušajā nedēļā, galvenais uzsvars likts uz klimata aizsardzību un nodokļu samazināšanu, un imigrācijas jautājumā saglabāta stingra nostāja, kā to vēlējās konservatīvie.

Iepriekšējā konservatīvo koalīcija ar galēji labējo Brīvības partiju (FPOe) izjuka pagājušā gada maijā, kad atklātībā nonāca videoieraksts, kurā toreizējais Brīvības partijas līderis un vicekanclers Heincs Kristiāns Štrahe sievietei, kas uzdevās par kāda Krievijas oligarha radinieci, piedāvāja valsts iepirkumus apmaiņā pret politisko atbalstu.

Uz augšu
Back