Pk, 19.08.2022.

Video: policija un ierēdņi informē par Centrāltirgus kiosku demontāžu

Papildināts
TVNET/LETA
Video: policija un ierēdņi informē par Centrāltirgus kiosku demontāžu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 35
Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (no kreisās), Rīgas mērs Oļegs Burovs un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalās preses konferencē Rīgas Centrāltirgus teritorijā Gogoļa laukumā
Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (no kreisās), Rīgas mērs Oļegs Burovs un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalās preses konferencē Rīgas Centrāltirgus teritorijā Gogoļa laukumā Foto: Ieva Leiniša/LETA

Šorīt, 14. janvārī, Rīgas Centrāltirgū, Gogoļa ielas laukumā sākti tirdzniecības kiosku demontāžas darbi, kurus plānots pabeigt turpmāko divu nedēļu laikā, žurnālistiem pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš stāstīja, ka patlaban plānots demontēt 12 no 25 kioskiem, savukārt 13 atlikušos kioskus nojauks līdz 9.martam.

Sarunās ar medijiem viņš atzina, ka pēc demontāžas konkrētā teritorija paliks kā atvērts laukums, jo pašlaik Rīgas domei neesot tiešu mērķu šajā sakarā, piebilstot, ka dome izskatīs jebkādus priekšlikumus par turpmāko teritorijas izmantošanu.

Vaicāts Burovam par turpmākajām darbībām ar SIA "Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā" un īpaši par gaidāmo tiesāšanos ar uzņēmumu par viņuprāt nepamatoti lauzto teritorijas apsaimniekošanas līgumu, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) viņa vietā atbildēja, ka teritorijas nomnieks nav spējis novērst nelikumīgu preču tirdzniecību tirgus teritorijā, kas, ministra ieskatā, attaisno līgumsaistību izbeigšanu un vienlaikus dod pārliecību par to, ka tiesas gadījumā līdzšinējais nomnieks zaudēs.

"Ja jūsu teritorijā nelegāli tirgo cigaretes un valstij nodara miljoniem zaudējumu - kāds var būt pamats uzturēt spēkā esošu īres līgumu," jautāja ministrs un pauda pārliecību par Rīgas domes uzvaru potenciālā tiesā ar bijušo nomnieku. Tāpēc viņš nesaskata pamatu nedz aizsākt tiesāšanos, nedz apšaubīt Rīgas domes lēmumu šajā gadījumā.

Savukārt par nomnieka pausto apgalvojumu, ka nelegālo cigarešu tirdzniecībā vainojama arī Valsts policija (VP), kas neesot spējusi nodrošināt likuma ievērošanu, Ģirgens atbildēja, ka nedrīkst ignorēt vairākus tūkstošus administratīvo pārkāpumu, kurus VP ir fiksējis konkrētajā lietā. "Tieši nomnieks ir atbildīgs par to, lai būtu kārtība viņam iznomātājā teritorijā," uzsvēra ministrs. Arī Burovs piebilda, ka vainot VP nolaidībā, šajā gadījumā ir nekorekti.

Tikmēr saistībā ar demontēto kiosku nomnieku likteni, Burovs sacīja, ka viņiem esot bijusi iespēja mainīt savu atrašanās vietu un turpināt nodarboties ar tirdzniecību citviet Centrāltirgus teritorijā. Mērs norādīja, ka ne visi izvēlējās turpināt savu līdzšinējo darbību, līdztekus uzsverot, ka šāda izvēle tirgotājiem esot piedāvāta savlaicīgi. Vaicāts raksturot noskaņojumu, kas valda demontēto kiosku nomnieku vidū, Burovs sacīja, ka "viņiem, protams, ir skumji, bet visi saprot reālo situāciju".

Pārvietojoties caur tukšo kiosku ailēm, Ģirģens sacīja, ka Centrāltirgus problēma, proti, nelegālā cigarešu tirdzniecība, ir novērojama arī citviet Latvijā. Ģirģens ar apņēmību stāstīja, ka šo problēmu ir nepieciešams adresēt valstiskā mērogā.

Kā vēstīts, demontāžas darbus sāka veikt pēc plkst.9, lai gan sagatavošanās darbi aizsākās jau iepriekšējā naktī, kad minētais laukums tika norobežots ar metāla žogu. Šodien plkst.7 teritorijā bija redzams viens demontāžas ekskavators. Spriežot pēc informācijas uz norobežojošā žoga, demontāžas darbus veic SIA "Baltic Demolition Group".

Iekšpus žogam esošie kioski un tirdzniecības vietas ir tukšas, tomēr apkārt valda nekārtība - teritorijā mētājas kastes, kartoni, tukši plastmasas maisi un citas lietas.

Jau ziņots, ka 28.novembrī Rīgas Centrāltirgus vadība uzteica līgumu SIA "Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā", kura pārvaldītajā teritorijā dažas nedēļas iepriekš notika vērienīga, Valsts policijas organizēta kontrabandas apkarošanas operācija.

Vienlaikus Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) norādīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas, šajā teritorijā esošie kioski jau vairāk nekā 12 gadus tur atrodas nelikumīgi.

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji solījuši sākt tirdzniecības kiosku demontāžu, ja līdz pirmdienas pusnaktij teritorijas nomnieks "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" nebūs veicis demontāžu pats.

Saskaņā ar līguma uzteikumu uzņēmumam Gogoļa ielas pusē esošā teritorija bija jāatbrīvo līdz 14.janvārim. Vēl pirmdien nomniekam bija likumīgas tiesības tur atrasties un nodarboties ar tirdzniecību.

"Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" valdes loceklis Armands Veinbergs aģentūrai LETA atzina, ka uzņēmums neplāno demontēt tirdzniecības kioskus un apsver iespēju vērsties tiesā, ja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji demontāžu sāks paši, jo nomnieks savas līguma saistības esot pildījis.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" dibināts 1991.gadā un pieder trim privātpersonām - Viktoram Baklaginam, Zanei Vilcānei un Radmilai Orlovai, kura ir norādīta kā uzņēmuma patiesā labuma guvēja. 2018.gadā uzņēmums strādājis ar 300 754 eiro apgrozījumu un 80 576 eiro peļņu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu