FKTK atļāvusi Citadelei pārņemt "Danske Bank" Latvijas filiāles privātpersonu kredītportfeli

TVNET/LETA
FKTK atļāvusi Citadelei pārņemt "Danske Bank" Latvijas filiāles privātpersonu kredītportfeli
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: CHRIS HELGREN / REUTERS

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir sniegusi atļauju AS "Danske Bank" filiālei Latvijā nodot privātpersonu kredītportfeli AS "Citadele banka" īpašumā.

Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz "Danske Bank" 2019.gada 16.decembrī FKTK iesniegto pārejas priekšlikumu, kas ietver arī līgumu par kredītiestādes uzņēmuma pāreju. 

Izvērtējot "Danske Bank" iesniegtos dokumentus atbilstoši Kredītiestāžu likumam, FKTK secinājusi, ka kredītiestādes uzņēmuma daļas pārejai nebūs negatīva ietekme uz "Citadeles bankas" darbību, kā arī uzņēmuma daļas pāreja neietekmēs negatīvi klientu interešu aizsardzību (t.i., tiks saglabātas tiesības un pienākumi, kas izriet no noslēgtajiem līgumiem ar "Danske Bank" filiāli Latvijā).

"Danske Bank" Latvijas filiāles komercdaļas pārdošana notiks jau februārī, īstenojot "Danske Bank" stratēģiju izbeigt tās darbību Latvijas tirgū.

Saistībā ar "Danske Bank" uzsākto procesu filiāles darbības izbeigšanai Latvijā "Citadele banka" un "Danske Bank" ir noslēgušas līgumu, saskaņā ar kuru "Citadele banka" iegādājas "Danske Bank" izsniegtos kredītus privātpersonām Latvijā. Saskaņā ar šo līgumu, kredīta līgumi paliks spēkā atbilstoši šī brīža nosacījumiem. 

Sagaidāms, ka kredītu apkalpošanas pāreja varētu skart aptuveni 60 "Danske Bank" klientus Latvijā.

TVNET jau vēstīja, ka "Danske Bank" paziņojusi par plāniem pārtraukt darbību Baltijas valstīs un Krievijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu