Levits piedalīsies Davosas forumā, kur runās par demokrātiskām valstīm svarīgiem jautājumiem

Valsts prezidents Egils Levits

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Nākamnedēļ Valsts prezidents Egils Levits apmeklēs Pasaules ekonomikas forumu Davosā, kur tiksies ar pasaules ekonomikas viedokļu līderiem, lai pārrunātu Eiropas Savienības (ES) un pasaules ilgtspējai nozīmīgus jautājumus, kā arī uzstāsies diskusijā "Draudi mūsdienu rietumu demokrātijai", aģentūru LETA informēja prezidenta kancelejā.

Levits Pasaules ekonomikas forumā Davosā uzturēsies no 20.janvāra līdz 24.janvārim.

Pasaules ekonomikas foruma laikā Levits piedalīsies diskusijās par demokrātiju digitālajā laikmetā, galvenajiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, Eiropas nākotnes perspektīvām, atbildīgu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta izmantošanu publiskajā sektorā, "zaļās ekonomikas" un "Eiropas zaļā kursa" sekmēšanu, kā arī citiem jautājumiem.

22.janvāra rītā Valsts prezidents būs viens no trim galvenajiem runātājiem diskusijā par Centrāleiropas un Austrumeiropas ekonomisko dinamiku. Tāpat Valsts prezidents piedalīsies vairākās pasaules ekonomikas viedokļu līderu apaļā galda diskusijās, kur runās par ES nākotnes un ilgtspējas jautājumiem. Darba vizītes laikā Davosā Valsts prezidentam plānotas arī vairākas divpusējas tikšanās.

Savukārt 20.janvārī pirms došanās uz Davosu Levits apmeklēs Eiropas Kodolpētījumu organizāciju CERN Ženēvā, kur tiksies ar CERN vadību, pārrunājot Latvijas un CERN sadarbību. 

Prezidenta kancelejā skaidroja, ka Levita apmeklējums ir signāls tam, cik Latvija nopietni uztver pētniecības iespējas CERN ietvaros, kā arī novērtējums Latvijas zinātnieku līdzšinējam darbam šajā kontekstā. Valsts prezidents CERN apmeklējuma laikā teletiltā sazināsies ar Latvijas skolēniem.

Latvija ar CERN sadarbojas kopš 2016.gada 31.oktobra, kad Latvijas valdība un Eiropas Kodolpētījumu organizācija parakstīja līgumu par zinātnisko un tehnisko sadarbību augstas enerģijas daļiņu fizikas pētījumos.

Uz Davosu vairākkārt bija uzaicināti arī Levita priekšgājēji Valsts prezidenta amatā - Valdis Zatlers un Vaira Vīķe-Freiberga.

Uz augšu