"Saskaņa" neatsauks savus parakstus par Burova atcelšanu no amata

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Politiskā partija "Saskaņa" neatsauks savus parakstus par Rīgas mēra Oļega Burova atcelšanu no amata, pēc partijas frakcijas sēdes paziņoja frakcijas vadītāja Anna Vladova.

Politiķe žurnālistiem pauda viedokli, ka šodien domē paredzētais balsojums par vicemēru atcelšanu ir "nevis par Vladovu, bet par koalīciju".

Līdz ar to "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputāti balsos "brīvajā režīmā", proti, katrs pēc saviem ieskatiem, iepriekš žurnālistiem pauda GKR frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko. Viņš drošu atbalstu vicemēriem solīja tikai gadījumā, ja tiktu atsaukti paraksti par Burova nomaiņu.

Savukārt deputātu bloks "Rīgai" jau nolēmis balsot tā, lai saglabātu koalīciju, tostarp abu vicemēru krēslus.

Neatkarīgo deputātu frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs sacīja, ka frakcija par savu balsojumu lems pirms pašas sēdes.

Ja uz domes sēdi ieradīsies visi opozīcijas pārstāvji, viņi kopā var nodrošināt 24 balsis. Atšķirībā no balsojuma par uzticību domes priekšsēdētājam, kad amata zaudēšanai nepieciešama vismaz 31 balss, lai kāds no vicemēriem zaudētu amatu, tas jāatbalsta deputātu vairākumam.

Jau ziņots, ka šovakar plkst.17 ir sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā plānots lemt par abu vicemēru atcelšanu no amatiem. 

Sēde sasaukta pēc opozīcijas pārstāvju ierosinājuma. Kā aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis, paraksti par Vladovas atstādināšanu opozīcijai bija sagatavoti vēl tad, kad koalīcijas stabilitāte šķobījās iepriekšējā reizē un tagad "eļļu ugunij pielējis" jaunais koalīcijas nesaskaņu vilnis. 

"Mēs redzam "Saskaņas" un bloka "Rīgai" darbības, Nila Ušakova (S) paziņojumus, un ir skaidrs, ka viņiem iekšienē viss brūk. Opozīcija uzskata, ka arī vicemēriem savi krēsli ir jāzaudē," sacīja Locis.

Uz augšu