Sv, 25.09.2022.

E-veselības uzturēšanas iepirkumam plānots atvēlēt 5,39 miljonus eiro

TVNET/LETA
E-veselības uzturēšanas iepirkumam plānots atvēlēt 5,39 miljonus eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
"e-veselība" logo.
"e-veselība" logo. Foto: Ekrānšāviņš/LETA

E-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkumam, kuru plānots izsludināt februāri, atvēlētais finansējums veidos 5,39 miljonus eiro, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

Viņa pastāstīja, ka iepirkums tiek veikts ar mērķi atrast e-veselības sistēmas uzturētāju uz nākamajiem trīs gadiem. Konkursa uzvarētājam būs jāveic nepieciešamie uzlabojumi sistēmas funkcionalitātes nodrošināšanai. Dienesta pārstāve klāstīja, ka konkursa uzvarētājam būs arī ikdienā jānodrošina nepieciešamie uzturēšanas darbi, piemēram, cukura diabēta kartes aizpildīšanas un e-receptes izrakstīšanas sistēmu pilnveide, tostarp veicot labojumus zāļu devu un vienību skaita atainošanā. To, kāda veida jauninājumi nepieciešami, esot noteikusi e-veselības lietotāju padome.

Plānots arī atkārtoti izsludināt konkursu e-veselības testa vides izveidei. Pagaidām vēl nav zināms, kad tieši šis konkurss tiks izsludināts, bet dienestā norādīja, ka iepirkuma summa būšot 112 000 eiro. Savukārt iepirkuma mērķis būs atrast uzņēmumu, kurš varētu sakārtot, kā arī atjaunināt e-veselības testa vidi, lai tajā būtu iespējams veikt e-veselībā nepieciešamo uzlabojumu un jauninājumu testēšanu.

Tamme-Zvejniece pastāstīja, ka šāds konkurss jau tika rīkots pagājušā gada oktobra beigās, bet nepietiekamā finansējuma dēļ noslēdzās bez rezultāta. NVD šādu iespēju sākotnēji neparedzēja, jo pirms iepirkuma izsludināšanas tika veikta tirgus izpēte, kurā tika aptaujāti nozares uzņēmumi par šāda pasūtījuma iespējamajām izmaksām. Līdztekus NVD pārstāve norādīja, ka konkursam atvēlētais termiņš, proti, līdz 2019.gada beigām, esot bijis pārāk īss.

Jau ziņots, ka šonedēļ notikušajā e-veselības lietotāju padomes sēdē tika paziņots par turpmākajiem sistēmas uzlabojumiem un plānotajiem iepirkumiem.

Iepriekš arī NVD direktors Edgars Labsvīrs intervijā Latvijas Radio klāstīja, ka e-veselības sistēmai ārējās sistēmas uzturētāja nav jau ilgāk nekā gadu un, viņaprāt, tas nav normāli.

Savukārt TV3 raidījumam "900 sekundes" dienesta direktors nesen stāstīja, ka tuvākajos trīs gados e-veselības trešajā kārtā plānots investēt desmit miljonus eiro. Investīciju rezultātā e-veselība kļūs sakārtotāka, tai skaitā būs ieviesti elektroniskie nosūtījumi un pieraksti, kas tiks integrēti ar visām medicīnas iestādēm, skaidroja NVD direktors.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu