"Boeing" aizkavē lidmašīnu "737 MAX" izmantošanas atsākšanu

FOTO: Reuters / Scanpix

ASV aviobūves uzņēmums "Boeing" otrdien oficiāli aizkavēja paredzēto  aviolaineru "737 MAX" izmantošanas atsākšanu līdz šā gada vidum.

"Boeing" klientiem un piegādātājiem pavēstījis: "Mēs šobrīd lēšam, ka "737 MAX" izmantošanas atsākšana tiks sākta 2020.gada vidū."

Uzņēmums iepriekš bija atteicies no konkrēta datuma nosaukšanas šo aviolaineru izmantošanas atsākšanai, jo šie noteiktie laikposmi 2019.gadā vairākkārt netika sasniegti.

Taču pat neskaidrais 2020.gada vidus mērķis ir vēlāk, nekā to bija gaidījuši daļa analītiķu, un pastāv iespējamība, ka arī tas varētu tikt atkal mainīts.

"Boeing 737 MAX" izmantošana pagājušā gada marta vidū tika pārtraukta visā pasaulē pēc divām šo lidmašīnu katastrofām, kurās gāja bojā 346 cilvēki. Gan Indonēzijas aviokompānijas "Lion Air" lidmašīnas "Boeing 737 MAX 8" katastrofā 2018.gada oktobrī, kurā gāja bojā 189 cilvēki, gan 2019.gada martā notikušajā Etiopijas aviokompānijas "Ethiopian Airlines" "Boeing 737 MAX 8" avārijā, kurā dzīvību zaudēja 157 cilvēki, lidmašīna strauji sāka lidot lejup un nogāzās. Katastrofas ir iedragājušas "Boeing" reputāciju un daudzi bojāgājušo tuvinieki vērsušies tiesā pret uzņēmumu.

Uz augšu