Kariņš ar rezolūciju uzdod Bordānam risināt garo tiesvedības procesu problēmu

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns FOTO: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) rezolūcijā tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) ir uzdevis risināt garo tiesvedības procesu problēmu, informēja premjera birojā.

Kariņš atgādināja, ka arī valsts prezidents Egils Levits ir publiski aicinājis cīnīties ar "tiesiskuma ienaidniekiem".

"Atbilstoši Satversmei ikvienam cilvēkam Latvijā ir tiesības uz taisnīgu lietas izskatīšanu tiesā saprātīgos termiņos. Diemžēl nereti mums nākas saskarties ar situācijām, kad lietu izskatīšana norit lēni, tā prasa vairākus gadus vai atsevišķos gadījumos pat desmitgades. Tas ir jāmaina," pauda Ministru prezidents.

Kariņš ir uzdevis tieslietu ministram nākt klajā ar risinājumiem šai gadiem sasāpējušai problēmai, ņemot vērā, ka šogad valdība plāno pievērst īpašu uzmanību tieslietu sistēmas un tiesiskuma stiprināšanai, kas ir svarīgi ikvienai demokrātijai.

Ministrs prezidents rezolūcijā tieslietu ministram, atsaucoties uz deklarācijas par valdības iecerēto darbību sadaļu "Bezkompromisu tiesiskums un likuma vara", kurā pausta apņemšanās sekmēt sabiedrības uzticēšanos tiesu varai, kas balstīta uz tiesiskuma nostiprināšanu un tiesu sistēmas prestiža paaugstināšanu, novēršot iespējas novilcināt tiesas procesus, uzdod izvērtēt tiesvedību ilgumu ietekmējošos faktorus un veikt nepieciešamās darbības situācijas uzlabošanā.

Uz augšu
Back