LAD šogad klientiem kopumā atbalstos plāno izmaksāt 573,4 miljonus eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Traktors uz ceļa. Ilustratīvs attēls
Traktors uz ceļa. Ilustratīvs attēls Foto: Paula Čurkste/LETA

Lauku atbalsta dienests (LAD) šogad klientiem kopumā atbalstos plāno izmaksāt 573,4 miljonus eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā gadu iepriekš, piektdien ikgadējā "Dārzkopības konferencē" Bulduros sacīja LAD direktors Ģirts Krūmiņš.

Kopumā LAD šogad finansējumu plānots izmaksāt 60 000 LAD klientiem visā Latvijā. Tostarp 206 miljoni eiro tiks izmaksāti kā Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums, bet 314,4 miljoni eiro - dažādos Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) finansētos atbalsta veidos. 

Savukārt 15 miljoni eiro Latvijas lauksaimniekiem šogad tiks izmaksāti no Eiropas jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF), bet 38 miljoni eiro - kā valsts atbalsts.

Pēc Krūmiņa teiktā, lauksaimnieki šogad pieteikumus platību maksājumiem varēs sākt iesniegt agrāk nekā iepriekš. Iesniegumus 2020.gada platību maksājumu saņemšanai varēs sākt iesniegt jau no marta sākuma, nevis aprīlī kā bija iepriekšējā gadā. Platību maksājumiem bez sankcijām varēs pieteikties līdz 22.maijam, iesniedzot vienoto iesniegumu elektroniski Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Savukārt pēdējā diena, kad šogad attiecīgajiem atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, būs 15.jūnijs.

Tāpat dienesta vadītājs pastāstīja, ka LAD aktīvi strādā arī pie jaunām tehnoloģijām, tostarp satelītattēliem riska analīzei. Norit darbs arī pie tā, lai 15 populārākās kultūras, kas aizņem vairāk nekā 80% no pieteiktās platības, atpazītu pēc saņemtajiem attēliem.

Dienesta aktīvi apseko arī lauksaimniecībā izmantojamās zemes, publiskajā kartē publicējot nekoptās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības. Ik gadu nekoptās platības nedaudz mazinās, bet to joprojām ir pietiekami daudz, un ir potenciāls tās mazināt, teica Krūmiņš.

Viņš arī atgādināja, ka nesen LAD darbu sācis virtuālais asistents Ieva, kas atbild uz jautājumiem par platību maksājumiem.

Tāpat šogad plānots ieviest konsultatīvo tālruni lauksaimniekiem, kurš strādās ārpus dienesta darba laika un LAD klientiem būs pieejams no plkst. 7 līdz plkst. 21 vakarā.

Jau ziņots, ka LAD pērn klientiem kopumā atbalstos izmaksājis 571 miljonu eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā gadu iepriekš, kad kopumā izmaksāti 602 miljoni eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu