"VIA SMS" un "Twino" sadarbosies Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanai

TVNET/LETA
"VIA SMS" un "Twino" sadarbosies Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi AS "VIA SMS Group" un SIA "Twino" sadarbosies Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanai, aģentūrai LETA pavēstīja kompāniju pārstāvji.

Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanai kompānijas izveidojušas zīmolu "Vamo" - lai realizētu biznesa attīstības plānus, "VIA SMS Group" un "Twino" izveidojuši kopuzņēmumu "Vamo.vn", kurā katrs no partneriem pārvalda 50%.

Pēc kompāniju pārstāvju minētā, Āzijas un Klusā okeāna reģiona tirgus potenciālu apliecina arvien pieaugošais pieprasījums pēc nebanku kreditēšanas pakalpojumiem. 

"Finanšu tehnoloģiju nozarē abiem uzņēmumiem ir jau vairāk nekā 10 gadu pieredze, kas bija svarīgs priekšnosacījums turpmākai sadarbībai, tostarp sniedz iespējas dalīties ar gadu gaitā uzkrāto pieredzi un zināšanām par dažādu valstu kreditēšanas tirgus īpatnībām, kā arī ļauj apvienot resursus, lai apgūtu Āzijas un Klusā okeāna reģiona tirgu, paplašinot savu produktu portfeli un darbības ģeogrāfiju," klāstīja kompāniju pārstāvji.

"Twino Group" vadītāja Anastasija Oļeiņika atzīmēja, lai uzņēmums būtu veiksmīgs finanšu tehnoloģiju nozarē, tam ir nepārtraukti jāmeklē jaunas izaugsmes iespējas un attīstības tirgi, jābūt atvērtam inovācijām un pārmaiņām, kas ļautu kļūt konkurētspējīgākam. 

"Viens no "Twino" stratēģiskajiem mērķiem paredz paplašināt biznesa iespējas jaunos un vēl neapgūtos tirgos, tādējādi nodrošinot, ka finanšu tehnoloģiju produkti kļūst pieejami arvien plašākam klientu lokam. Šobrīd "Twino" vidējā termiņa attīstības plānos ietilpst līdz 2020.gada beigām sākt kreditēšanas pakalpojumu sniegšanu vismaz divos jaunos tirgos Āzijas un Klusā okeāna reģionā, un jaundibinātā stratēģiskā partnerība ļaus būtiski paātrināt tirgus apgūšanas laiku," pauda Oļeiņika.

Kopuzņēmums "Vamo.vn" Vjetnamā darbu sāka 2019.gada decembrī.

"Vjetnama, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģions kopumā ir liels un izaicinošs tirgus, taču tas piedāvā iespējas, ko Eiropas tirgū nebūtu iespējams atrast. "Vamo" pēc būtības ir jaunuzņēmums, kas veidots ar mērķi iepazīt tirgu un apzināt mūsu kapacitāti tajā, jo jāatzīst, ka kreditēšanas tirgus atšķirības starp Eiropu un Āziju ir neiedomājamas. Pagaidām esam ļoti apmierināti ar lietu virzību un plānojam nākamos attīstības posmus šajā reģionā," minēja "VIA SMS Group" valdes loceklis Deniss Šerstjukovs.

"VIA SMS Group" ir alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs, kas izveidots 2009.gadā. Uzņēmums izveidojis savstarpējo aizdevumu platformu "Viainvest", digitālo maksājumu platformu "Vialet", depozītu produktu "Viaspar", kā arī piedāvā maksājumu kartes ar kredītlīnijas "Sava.card". Uzņēmums darbojas septiņās valstīs.

"VIA SMS Group" īpašnieki ir Georgijs Krasovickis (49%), Šerstjukovs (31%) un SIA "Financial Investment" (20)%, kuras īpašnieki, pēc "Firmas.lv" datiem, savukārt ir Šerstjukovs (60%) un Andris Riekstiņš (40%).

Savukārt "Twino" ir starptautisks finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas izveidots 2009.gadā. Kompānija izveidojusi savstarpējo aizdevumu platformu "www.twino.eu". SIA "Twino" ir "Twino Group" māteskompānija, kā arī kompetences un finanšu piesaistes centrs. Kompānijas "Twino" vienīgais īpašnieks ir Armands Broks. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu