Regulators pērn saņēmis 44 sūdzības par elektroniskajiem sakaru pakalpojumiem

FOTO: EPA/Scanpix

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) pagājušajā gadā saņēmusi 44 rakstveida sūdzības par elektroniskajiem sakaru pakalpojumiem un ar tiem saistītiem jautājumiem, aģentūrai LETA pavēstīja regulatorā.

Salīdzinot ar 2018.gadu, pērn lietotāju neapmierinātība ar pakalpojumu līgumiem pieaugusi par 20%, kamēr neapmierinātība ar kvalitāti augusi par 9%. Sūdzības un jautājumi galvenokārt saņemti par elektronisko sakaru pakalpojumu līgumiem, pakalpojumu kvalitāti un rēķiniem.

Mobilā tīkla pakalpojumu lietotāji visvairāk sūdzības iesnieguši un jautājuši par SIA "Tele2" un SIA "Bite Latvija" sniegtajiem pakalpojumiem, mazāk par SIA "Latvijas mobilais telefons". Fiksētā tīkla pakalpojumu lietotājus biežāk nav apmierinājuši SIA "Tet", SIA "Baltcom" un AS "Balticom" sniegtie pakalpojumi.

"Neskatoties uz sūdzību skaita pieaugumu par pakalpojumu līgumiem un kvalitāti, pozitīvi vērtējam pērn kopējo sūdzību skaita samazinājumu, kas ir par 25% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Redzam - lietotāji kļūst arvien izglītotāki šajos jautājumos. Vairumā gadījumu sūdzības bijušas par uzlikto līgumsodu līguma laušanas gadījumā, ko piemērojis komersants. Uzklausot lietotāju neapmierinātību, esam novērojuši, ka informāciju par līguma nosacījumiem komersants nav izskaidrojis pietiekami saprotami. Tas ir arī iemesls konkrēto sūdzību skaita pieaugumam pērn," skaidroja SPRK Datu nodrošinājuma nodaļas vadītāja Aiga Lipenberga. 

Regulatorā norādīja, ka neizpratne par līguma nosacījumiem rodas, saņemot pakalpojuma piedāvājumu telefoniski, jo lietotājs sarunas laikā nespēj noorientēties un nepārdomājot piekrīt nosacījumiem, kuru piemērotību sev nav rūpīgi izvērtējis. SPRK atzīmēja, ka distances jeb attālināti noslēgts līgums automātiski stājas spēkā brīdī, kad lietotājs apstiprina to telefona sarunas laikā. SPRK šādos gadījumos aicina pirms piekrist piedāvājumam, pārliecināties par līguma soda nosacījumiem tā laušanas gadījumā. Lietotājs var atteikties no pakalpojuma bez līguma soda piemērošanas 14 dienu laikā, kopš distances līguma stāšanās spēkā. 

Vienlaikus pērn lietotāji bijuši vienlīdz neapmierināti arī ar elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti, proti, pasliktinājusies interneta ātruma kvalitāte, novēroti traucējumi televīzijas programmu pārraidē vai pārtraukta pakalpojuma saņemšana. 

"Mēs aicinām par šiem gadījumiem ziņot SPRK. Reaģējot uz katru no saņemtajām sūdzībām par kvalitātes neatbilstību, mēs veicam bezmaksas pārbaudes, izmantojot mūsu rīcībā esošās mērīšanas iekārtas. Konstatējot pakalpojuma kvalitātes neatbilstību, lietotājs ir tiesīgs pieprasīt kompensāciju no komersanta. Jāatceras - pārbaudi mēs veicam vien tad, ja līgums ir spēkā, proti, lietotājs nav lūdzis to pārtraukt," pauda Lipenberga. 

SPRK atgādināja, ka komersants nedrīkst piemērot līguma sodu līguma laušanas gadījumā, ja tam par iemeslu ir bijusi neatbilstoši nodrošināta pakalpojumu kvalitāte. 

Uz augšu
Back