Purgaile: Latvija ir pelnījusi netikt iekļauta "pelēkajā sarakstā"

FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvija ir pelnījusi netikt iekļauta Finanšu darījumu darba grupas (FATF) "pelēkajā sarakstā", pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile.

"Latvija ir pelnījusi tur ["pelēkajā sarakstā"] nebūt," uzsvēra Purgaile.

Tajā pašā laikā viņa arī norādīja, ka Latvijai vēl ir daudz darāmā, lai efektīvi cīnītos pret naudas atmazgāšanu vai terorisma finansēšanu. "Teikt, ka mēs visu esam sasnieguši, ka esam jau izdarījuši visu un esam pilnīgi, tas tā nav - mums vēl ir ļoti daudz darba priekšā," teica Purgaile, piebilstot, ka vēl nav paveikts pietiekami daudz, lai Latvija varētu teikt, ka ir sasniegts tuvu ideālas valsts līmenim.

TVNET jau vēstīja, ka Parīzē svētdien, 16.februārī, sākās FATF plenārsesija, kurā varētu pieņemt lēmumu par Latvijas iekļaušanu valstu sarakstā, kurās ir konstatēti stratēģiski trūkumi naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā jeb tā saucamajā pelēkajā sarakstā.  FATF plenārsesija notiks līdz 21.februārim.

Pašlaik FATF "pelēkajā sarakstā" ir iekļautas 12 pasaules valstis, tostarp no Eiropas - Islande. 

Tāpat ziņots, ka jaunākajā Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas "Moneyval" novērtējumā uzlabots Latvijas vērtējums 11 rekomendāciju izpildē, tādējādi Latvija ir izpildījusi visas 40 FATF, kuras asociētais biedrs ir "Moneyval", rekomendācijas, tostarp septiņas rekomendācijas ir pilnībā atbilstošas, bet 33 - lielākoties atbilstošas. 

Uz augšu
Back