Uz laiku nevarēs lietot koplietošanas auto, ar kuru braukts uz Covid-19 testu

FOTO: LETA

Koplietošanas uzņēmums "CityBee" ieviesis sistēmu, kas automātiski uz 72 stundām liedz izmantot automašīnas, kas šķērsojušas koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīžu noņemšanas punktus, informēja uzņēmuma pārstāvji.

"CityBee Latvija" vadītāja Egija Gailuma norādīja, ka desmitiem cilvēku, kas repatriācijas reisos atgriezušies Rīgā no ārvalstīm, pašizolācijā uz mājām devušies, izmantojot "CityBee" automašīnas, bet pēdējo dienu laikā novērota tendence, ka arī uz Covid-19 analīžu nodošanas punktiem cilvēki dodas, izmantojot "CityBee" koplietošanas automašīnas. 

Tādējādi uzņēmumā izstrādāts un ieviests īpašs informācijas tehnoloģiju (IT) risinājums, kas, izmantojot globālās pozicionēšanas sistēmas datus, automātiski liedz izmantot visas automašīnas, kas šķērso "Covid-19" analīžu noņemšanas punktus.

Gailuma skaidroja, ka automašīnas, ko klienti izmantojuši, lai dotos pašizolācijā, izvairoties no kontakta ar citiem cilvēkiem, "CityBee" ne vien dezinficē, bet papildu drošības nolūkos vispirms uz 72 stundām izslēdz no aprites. 

Viņa norādīja, ka sākotnēji tas bija manuāls darbs, un uzņēmums ik pa 15 minūtēm pārbaudījis, vai kāda no automašīnām nav jānodod dezinfekcijā, bet pagājušā nedēļā ieviests automātisks risinājums. 

Patlaban karantīnā ir aptuveni 7% no "CityBee" automašīnām. 

Gailuma skaidroja, ka šajā laikā pastiprinātus dezinfekcijas pasākumus veic arī pārējām "CityBee" automašīnām, turklāt visi auto no piektdienas, 28.marta, būs aprīkoti ar roku dezinfektoriem, cimdiem un dezinfekcijas salvetēm.

Uz augšu