P, 15.08.2022.

Turpmāk jāievēro paplašināti piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai

TVNET/LETA
Turpmāk jāievēro paplašināti piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Иллюстративное фото
Иллюстративное фото Foto: Edijs Pālens/LETA

Šodien oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" papildu laidienā publicēti otrdien Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", ar kuriem noteikti jauni piesardzības pasākumi sociālās distancēšanās ierobežošanai un to kontrolei, lai mazinātu riskus Covid-19 pandēmijas tālākai izplatībai.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā, Ministru kabinets otrdien valdības sēdes slēgtajā daļā pieņēma lēmumu papildināt šā gada 12.martā izdoto rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Ar izmaiņām rīkojumā noteikts, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros darbosies tikai pārtikas veikali, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali. 

Lai aizsargātu Latvijas iedzīvotājus no iespējamas saslimšanas ar Covid-19, tiks ierobežota atsevišķu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. Tiks saglabāti tie pakalpojumi, kuri ir dzīvību glābjoši un kuri nodrošina terapijas nepārtrauktību. 

Mediķi turpmāk nevarēs sniegt veselības aprūpes pakalpojumus vairākās ārstniecības iestādēs. Valsts kancelejā skaidroja, ka šādas rīcības mērķis ir maksimāli samazināt riskus, ka inficēta ārstniecības persona darba pienākumu sniegšanas ietvaros nokļūst citā ārstniecības iestādē, apdraudot pacientus un citus mediķus. 

"Citu valstu pieredze rāda, ka ārstniecības personas ir Covid-19 augsta riska grupā tiešo kontaktu ar slimniekiem dēļ, savukārt no inficētas ārstniecības personas var inficēties gan kolēģi, gan slimnīcu pacienti, kuriem Covid-19 var noritēt smagā formā," informēja Valsts kancelejā.

Tika pieņemts lēmums pārtraukt sporta klubu darbību un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu - treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi, kā arī sporta norises slēgtās telpās.

Izglītības un zinātnes ministrijā skaidroja, ka papildus jau līdz šim noteiktajiem dažāda veida ierobežojumiem tagad ir atceltas visas organizētās sporta un atpūtas norises sporta klubos un ārpus tiem. Līdz ar to būs jāpārtrauc darbība arī tām sporta norišu vietām, kuras strādā telpās, kaut arī nodarbību dalībnieku skaits ir neliels.

Turpmāk arī vairāk ierobežota neorganizēta pulcēšanās ārpustelpu sporta norišu vietās - tajās nedrīkst būt vairāk par 50 cilvēkiem, kā arī ir noteikts, ka neorganizēti pasākumi ārpus telpām var ilgt no plkst.8 līdz 23.

Savukārt tetovēšanas, pīrsinga un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem epidemioloģiskās uzraudzības nodrošināšanai būs jāsaglabā informācija par klienta vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Veselības ministrija sadarbībā ar attiecīgās jomas pārstāvjiem apstiprinās pasākumus minēto pakalpojumu sniedzēju sociālās distancēšanās nodrošināšanai.

Satiksmes ministrija līdz darba nedēļas beigām izstrādās ierobežojošus pasākumus, lai samazinātu personu skaitu sabiedriskajā transportā, vienlaikus nodrošinot gan sociālo distancēšanos, gan iespēju iedzīvotajiem nokļūt darbā.

Lai Valsts policija varētu efektīvāk kontrolēt pārkāpumus, kas saistīti ar obligātu pašizolāciju, turpmāk Valsts robežsardze nodos informāciju par repatriantu aizpildītajiem apliecinājumiem Valsts policijai. 

Uzņēmumiem turpmāk vispirms būs jānodrošina pārtikas, zāļu un pirmās nepieciešamības preču piegādes, kā arī minēto preču ražošanai nepieciešamo izejvielu piegāde vietējā tirgus vajadzībām. 

Noteikts, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, pieņemot attiecīgu lēmumu, varēs nodot Latvijas sabiedrisko mediju veidotos un pārraidītos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus bezatlīdzības lietošanā citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kā arī lemt par to lietošanas pārtraukšanu, ja elektroniskais plašsaziņas līdzeklis neievēro Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu