Sv, 4.06.2023.

ASV iedzīvotāji draud sākt īres streiku

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Foto: Unsplash

Pandēmijas dēļ lielākajam vairumam ir sākušās nopietnas finansiālās grūtības, taču tas cilvēkus neatbrīvo no pienākuma maksāt īri. ASV sāk pieaugt īres streiks, kurā iedzīvotāji atsakās maksāt ikmēneša īri.

Īres streiks ir sācies lielākajās ASV pilsētās - Ņujorkā, Losandželosā, Sanfrancisko un Seintluisā, kur īrnieku izlikšana no dzīvokļa ir uz pandēmijas laiku aizliegta. Tomēr šīs kustības rīkotāji gan apgalvo, ka ar šo regulu nepietiek, lai aizsargātu cilvēkus, ziņo portāls “MSN”.

Amerikāņi vēlas panākt, lai īres maksa tiek pilnībā apturēta līdz beidzas vīrusa uzliesmojums.

Patlaban valstī, tāpat kā citviet, ir slēgti veikali, restorāni un citi pakalpojumu uzņēmumi atrodas dīktstāvē. Tā rezultātā pakalpojumu nozares darbinieki jau tagad dzīvo uz nabadzības sliekšņa un īres maksai naudas nepietiek.

ASV politiķi ir izrādījuši daļēju atbalstu šādai iniciatīvai, piemēram, ASV prezidenta amata kandidāts Bērnijs Sanderss atbalsta pagaidu īres moratoriju.

Tāpat atbalstu izrādījis Ņujorkas štata senāta demokrātu loceklis Maiks Gianaris, kurš iesniedzis 90 dienu likumprojektu, lai atbalstītu īrniekus un mazos uzņēmumus.

Streika ietvaros ir radīta īpaša organizācija ar nosaukumu “Rent Strike 2020”, kas pieprasa valdībai iesaldēt īres maksājumus, bankas aizdevumu maksājumus un komunālos maksājumus divus mēnešu garumā vai arī pretējā gadījumā cilvēki sāks masveida īres streiku.

Daļa ASV valdības un arī sabiedrības pārstāvju šādu ideju neatbalsta, pamatojot to ar vēl lielāku ekonomisko krīzi pēc pandēmijas beigšanās.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu