Karantīnu Lietuvā iecerēts pagarināt līdz 27.aprīlim

FOTO: EPA/Scanpix

Cīņai pret koronavīrusa izplatīšanos Lietuvā noteikto karantīnu paredzēts pagarināt vēl par divām nedēļām - līdz 27.aprīlim, bet pēc Lieldienām varētu tikt mīkstināti karantīnas noteikumi, otrdien paziņoja Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis.

"Ja valdība rīt tā nolems, tad [karantīna] tiks pagarināta par divām nedēļām. [Noteikumu] mīkstināšana būs pēc Lieldienām," žurnālistiem Seimā sacīja Skvernelis.

Viņš piebilda, ka konkrētas izmaiņas karantīnas noteikumos paredzēts apstiprināt ne vēlāk kā šonedēļ, un gaidāms, ka tiks atļauts darboties daļai mazo uzņēmumu.

"Mēs acīmredzot "atlaidīsim" noteiktus mazā biznesa [uzņēmumus] un noteiksim skaidrus nosacījumus. Piemēram (..) cik klientu drīkst atrasties [veikalā], klientiem un pārdevējiem noteikti jābūt aizsarglīdzekļiem, pārdevēji nedrīkst būt riska grupā," teica Lietuvas premjers. 

Jau vēstīts, ka atbilstoši valdības lēmumam no 16.marta, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, Lietuvā ieviesta karantīna.

Atbilstoši karantīnas noteikumiem Lietuvas pilsoņiem aizliegts izbraukt no valsts, izņemot ārvalstīs strādājošajiem, kā arī aizliegts iebraukt lielākajai daļai ārzemnieku. Slēgta lielākā daļa veikalu, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas. Aizliegti visi publiskie pasākumi. Tiek ierobežota cilvēku plūsma sabiedriskajā transportā, pārtraukta starptautisko pasažieru vilcienu kustība.

25.martā Lietuvas valdība papildināja karantīnas noteikumus - sabiedriskās vietās nedrīkst atrasties kopā vairāk nekā divi cilvēki, izņemot vienas ģimenes locekļus, cilvēkiem jāievēro drošs savstarpējais attālums, jāizvairās no fiziskā kontakta, jāievēro higiēna, bet tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas jāapmeklē tikai vienam ģimenes loceklim.

Ieteikts sabiedriskās vietās nēsāt aizsargmaskas, respiratorus vai citus aizsarglīdzekļus, kas aizsedz degunu un muti.

Sākumā bija paredzēts, ka karantīna beigsies 30.martā, taču tā tika pagarināta līdz 13.aprīlim. Tagad valdība sēdē trešdien plāno karantīnu pagarināt vēl par divām nedēļām, tātad - līdz 27.aprīlim.

Uz augšu