Mācītājs Daume: sievietei ir jāpasaka vecim - es aizvien tevi gribu! Tā ir vajadzīgākā jauda
Viņa pieredze

FOTO: publicitātes

Ne tikai mācītājs, misionārs, izaugsmes treneris un lektors, bet arī tētis pēc izsaukuma, elektriķis, kurš ieskrūvē un izskrūvē lampiņas, - Aleksis Daume raidījumā “Tuvāk sev ar Annu Rozīti” runā par vīriešu iniciāciju, tēva lomu bērnu attīstībā un misijas ceļojumiem uz Āziju.

Mācītāja Alekša Daumes spilgtākās atziņas no sarunas ar Annu Rozīti:

Es mīlu stiprus cilvēkus, bet, saprotot to, ka arī viņi sadeg, varu teikt, ka viņi dara paši sev pāri, nerealizējot savu potenciālu, sapņus, idejas, neko... Tad tas, ko es daru, - es cenšos atrast veidu, kā viņus mīlēt, un visu iespējamo, lai viņiem izdodas.

Vai arī tiem, kas šaubās, palīdzu iet pāri ierastā robežai. Tas ir mans mandāts, kas dod man tiesības uz zemes skābekli. 

Es esmu jauniešiem tētis pēc izsaukuma.... es veidojos kā tāds papucis. Tā ir dievišķākā stratēģija pasaulē, kas šobrīd ir deficīts. Tēva un bērna attiecības ir īsta vērtība!

Apmēram 54% bērnu aug bez tēviem. Vairāk nekā puse! Izdarām secinājumus, kas rada šīs problēmas visā pasaulē - politikā, biznesa pasaulē...

Mums ir jāmāk darīt trīs lietas: ēst, smuki kustināt ausis un vienkārši dzīvot ar uzskatu, ka es esmu labākais zilonis pasaulē! Šis elements vīriešiem ir pazudis. Labs vīrietis ir tas, kurš uzskata, ka viņš ir labs vīrietis. Bet slikts vīrietis ir tas, kurš uzskata, ka viņš ir slikts vīrietis. 

Kāpēc lielākā daļa ģimeņu ir bez tēviem? Tāpēc, ka tie bija vīrieši, kuriem neviens tā arī nepateica, cik viņi ir vērtīgi, cik viņi ir forši un neatkārtojami.

Kas sievietēm jāzina par bērnu audzināšanu? Klausies, Anna, vienkārši mīli sevi! Esi laimīga par to, kas tu esi. Izbaudi sevi, un bērni to redzēs!

Bērni kopēs tevi - nekādas teorijas nelīdzēs. Bērniem pielips tas. Bērniem ir jāredz, ka vecāki čubinās savā starpā!

Ja māmiņa ir vientuļa, tāpat jāsameklē iespēja, lai bērns būtu kaut brīdi kopā ar vīrieti. 

FOTO: publicitātes

Ja gribi ko saprast par sevi - rokoties savā dobītē, diez vai tu sapratīsi. Mums vajadzīgs skats no malas par to, kas mēs esam. 

Kāpēc Dievam šo visu vajag? Viņš pats ir mīlestība. Tā  substance ir - dot! Ja viņš ir viens, tā nav mīlestība. Ja viņš ir ķēnistiska būtne - viņam vajag ķēnistisku būtni pretī. Mīlestība ir līdzvērtīgas attiecības. Mijiedarbība - turp un atpakaļ. Tā es to saprotu. 

Kad vīrietis nav izgulējies, viņš ir manipulējams, viņam var iedot visstulbākās pavēles un viņš tās pildīs. Ja vēlies savas izvēles darīt - tev nāksies izgulēties!

Seksuālā dziņa, kas ir visgrūtākā. Ir gudrīši, kuri, īpaši kristīgajā pasaulē, saka - esmu stiprāks par to spēku, bet tad man ņirga par to nāk. Vairāk nekā 7 miljardi, pateicoties tam, ir pasaulē, un tu gribi konkurēt ar to? Tad tu esi stulbs. Tas ir milzīgs spēks, ar to cīnīties ir bezjēdzīgi, bet sadarboties ir gudri! Virzīt - vēl gudrāk.

Un tā arī mēs. Varam skatīties kaut vai Dievam acīs un pat nesaprast, ka mēs viņam skatāmies acīs. Mēs varam skatīties risinājumam acīs un pat nesaprast, ka tas ir mūsu risinājums. 

Dievs ciena cilvēka izvēli nonākt pat ellē...

Visbiežāk ir kliedziens: “Ej no manas virtuves ārā, sabojāsi pannu!” Un tas ir brīdis, kad jaunietis ir sačakarēts!

Un man liekas, ka vispār sākt skolu 8:00 no rīta ir pats muļķīgākais, ko vien var darīt. 

Sieviete ir kā ūdens. Ar ūdeni var ne tikai veldzēt slāpes, izvārīt zupu, bet arī dziedēt ievainojumus, elektrību ražot, klintis skaldīt...

Dzīve ir grūta. Tu neesi svarīgākā būtne uz šīs planētas, tu neesi galvenais, tu nekomandē visu, tu nekontrolē dzīvi, un tu nomirsi.

Man ik pa brīdim ir teikuši - jūs mīlat cilvēkus! Un tajos brīžos tiešām man gribas pateikt - lūdzu, parunājiet ar manu sievu, jo viņai liekas, ka lielāka egoista par mani nav šajā pasaulē.

Otra klātbūtne ir izdevīga - no tās nevajag bēgt. Simpātija ir īslaicīga. Izdevīgums un labuma gūšana abpusēja. Bet tas ir nultais stāvs... Nākamais ir stāsts par prasmi draudzēties un pieņemt pašam sevi. Kopīgs mērķis kaut ko radīt. 

Protams, ja tu gribi, lai otrs jūtas mīlēts, tad nāksies piepūlēties.

Ir bijis, kad strauji nospiežu auto bremzes un jautāju: vai tu gribi būt kopā ar mani? Atbilde ir jā - un es tam ticu!

Man ir bijušas daudzas simpātijas, bet viņas mani neizvēlas. Sieva izvēlas mani. Man tas ir svarīgi. Tas man dod spēku. Lai gan vīrietis domā, ka ir izvēlējies, - ir vajadzīga arī pretējā, un tieši tā dod mega jaudu! Sievietes gudrība ir pateikt vecim acīs - es joprojām tevi izvēlos un gribu! Vīrietim to vajag!

Visu sarunu skaties YOUTUBE  kanālā “Tuvāk sev ar Annu Rozīti” .

Jauni raidījumi turpmāk notiks katru otrdienu 18:00 

Uz augšu
Back