Kandavas novadā ārkārtas situācijas dēļ pieaudzis jauniešu sīkais huligānisms

Lielā iela Kandavā. FOTO: Lita Krone / LETA

Ārkārtējā situācijā Kandavas novadā pieaudzis jauniešu pastrādātā sīkā huligānisma gadījumu skaits, novērojusi novada pašvaldības policija.

Likumsargi saņem aizvien vairāk iedzīvotāju ziņojumu par gadījumiem, kad līdzcilvēki neievēro pulcēšanās ierobežojumus ārkārtējā situācijā. Līdz otrdienai Pašvaldības policija ir noformējusi desmit administratīva pārkāpuma protokolus par distances neievērošanu un pulcēšanās aizlieguma pārkāpumiem, nepiemērojot naudas sodu, taču tiek solīts, ka nākamais solis ir naudas soda piemērošana. 

Kandavas novada Pašvaldības policija konstatējusi, ka ikdienā vērojama bērnu un jauniešu pulcēšanās sabiedriskās vietās, neievērojot noteiktos ierobežojumus. Tomēr arī uz bērniem un jauniešiem attiecas visi valstī noteiktie ierobežojumi, tai skaitā nepulcēšanās vairāk par divām personām, norāda policijā.

Tāpat pēdējā laikā ir pieaudzis arī sīkā huligānisma pārkāpumu skaits, ko paveic jaunieši.

Pašvaldības policija aicina vecākus pārrunāt valstī pieņemtos ierobežojumus un esošo situāciju ar bērniem, lai izvairītos no situācijām, kad tiek pārkāpti sociālās distancēšanās noteikumi, kā arī citas uzvedības normas.

10

Jau ziņots, ka Valsts policija pagājušajā diennaktī veikusi 1874 pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu un sākusi 15 lietvedības.

Līdz šim lielākā daļa konstatēto pārkāpumu bijusi saistīta ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu.

Tāpat kā līdz šim pārkāpumi pārsvarā konstatēti Rīgas reģionā.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Uz augšu
Back