Īres cenas Latvijā Covid-19 ietekmē pazeminājušās par 5%

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Unsplash

Dzīvokļu īres cenas Covid-19 pandēmijas krīzes ietekmē samazinājušās par apmēram 5%, piektdien "Luminor Bank" rīkotajā diskusijā "Mājokļu tirgus: cenas, piedāvājumi, tendences" sacīja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Colliers International" asociētā direktore Agija Vērdiņa.

"Lai gan ir sajūta, ka cenas samazinājušās būtiskāk, tomēr dati liecina, ka vidējais samazinājums ir ap 5%. Novērots, ka izīrētāji ir kļuvuši elastīgāki un piekāpīgāki un patlaban īrniekiem ir lielākas iespējas kaulēties par īres cenu," teica Vērdiņa.

Eksperte norādīja, ka izteikta šā pavasara īres tirgus tendence ir aptuveni 2500 iepriekš īstermiņa īrei tūristiem piedāvāto dzīvokļu nonākšana ilgtermiņa īres tirgū. 

"Šo dzīvokļu īpašnieki sapratuši, ka šovasar tūristu nebūs, un piedāvā dzīvokļus īrēt uz gadu līdz nākamajam pavasarim. Tomēr skaidrs, ka nākamvasar šie dzīvokļi, visticamāk, atgriezīsies īstermiņa īres tirgū, kur tie veido ap 10% no kopējā Latvijā piedāvāto naktsmītņu skaita," skaidroja Vērdiņa. 

Viņa piebilda, ka Covid-19 pandēmija var radīt problēmas tiem attīstītājiem, kuri bija koncentrējušies uz neliela izmēra dzīvokļu būvniecību.

"Atkopšanās īstermiņa tirgū gaidāma vidējā termiņā, jo skaidrs, ka īstermiņā izīrētāji var cerēt uz tūristiem tikai no Baltijas valstīm, kuri pilnīgi noteikti nespēs kompensēt līdzšinējo tūristu plūsmu," piebilda Vērdiņa. 

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu