Vairākas ES valstis apspriedušas robežu atvēršanu tūristiem

Tūristi Milānā, Itālija. Covid-19, februāris. FOTO: Claudia Greco/AGF/SIPA/Claudia Greco/AGF/SIPA

Vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri pirmdien apsprieduši robežu atvēršanu tūristiem pirms vasaras sākuma.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss videokonferencē tikās ar saviem kolēģiem no Spānijas, Itālijas, Austrijas, Grieķijas, Horvātijas, Portugāles, Maltas, Slovēnijas, Kipras un Bulgārijas, kas visas ir vācu tūristu iecienītas atpūtas vietas.

Virtuālajā sanāksmē tika spriests par pakāpenisko pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanu.

Pārrobežu kustību plānots pakāpeniski atjaunot, ņemot vērā datus par jaunā koronavīrusa izplatību un saskaņojot  to starp Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Ministru kopīgajā paziņojumā uzsvērts, ka būtiski nodrošināt, lai eiropieši varētu brīvi ceļot ne tikai pa Eiropu, bet arī droši atgriezties mājās.

Vācijā līdz 14.jūnijam ir spēkā brīdinājums pilsoņiem nedoties uz ārvalstīm. Māss sacīja, ka atcels šo brīdinājumu attiecībā uz Eiropas valstīm, un valdība nāks klajā ar vadlīnijām par jaunā koronavīrusa radītajiem riskiem ceļotājiem.

Māss norādīja, ka valdība vēlas soli pa solim atgriezties pie normālas dzīves, taču uzsvēra, ka vasaras brīvdienas nebūs tādas kā agrāk.

"Mums nevajadzētu ļauties ilūzijai, ka iespējams ātri atgriezties pie ierastās lietu kārtības," sacīja ministrs.

Itālija, kas ir viena no pandēmijas smagāk skartajām valstīm, atvērs robežas ārvalstu tūristiem no 3.jūnija.

"Mēs esam gatavi laipni uzņemt Eiropas pilsoņus, kas vēlas pavadīt brīvdienas Itālijā," sacīja Itālijas ārlietu ministrs Luidži Di Maio.

Māsam trešdien plānota vēl viena saruna ar Francijas, Austrijas un Šveices ārlietu ministriem.

Ministri savās sarunās balstījušies uz Eiropas Komisijas (EK) pirms dažām dienām publiskotajām vadlīnijām tūrismam.

Uz augšu
Back