Pk, 19.08.2022.

Rātsnama zvani turpmāk atskaņos komponista Mārtiņa Brauna aranžētas melodijas

TVNET/LETA
Rātsnama zvani turpmāk atskaņos komponista Mārtiņa Brauna aranžētas melodijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

No šodienas, 1. jūnija, Rātsnama zvani sāks atskaņot jaunu skaņdarbu izlasi ar komponista Mārtiņa Brauna aranžētajām melodijām, informēja Rīgas domē.

"Es centos viegli. Visas melodijas varbūt nav vieglas, bet es centos tā, lai sagurušam cilvēkam šī zvanu mūzika neliktu justies vēl nogurušākam, tie nav nekādi kapu zvani. Būs gan jautras, gan priecīgas, gan tradicionālas melodijas," pauž Brauns. 

Programmā iekļauti klasikas, tautasdziesmu, paša komponista skaņdarbu un pat tautā populāru "galda" dziesmu fragmenti.

Komponists uzsvēra, ka aranžējot mūziku zvaniem, jāņem vērā to skanēšanas īpatnības un ne katru melodiju iespējams pielāgot zvanu specifikai. "Izaicinājums ir tāds, ka es diezgan labi zinu, kas neskanēs, bet es riskēju un ņemu lielos zvanus, un domāju - vai, cik smuki būtu, ja tas basā skanētu. Un tad es pie jums braucu un domāju, vai tas skanēs, vai neskanēs, jo zvans, liels un resns būdams, reizēm noēd melodiju un uztaisa putru," skaidro Brauns.

Rātsnama zvanu melodijas kā ierasts skanēs no plkst.9 līdz 23, ik pēc stundas atskaņojot cita skaņdarba fragmentu.

Pēdējos gados zvani atskaņojuši gan speciālu maestro Raimonda Paula melodiju programmu, kura tika izveidota, ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus, gan Ziemassvētku dziesmu izlasi, gan citas tematiskas programmas.

No Vācijas atvestie 30 datorizētie zvani uz Rātsnama terases tika izvietoti 2006.gadā un ir pašvaldības uzņēmuma "Rīgas nami" dāvinājums pilsētai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu