Nelegālas sacensības Rumbulas lidlaukā pulcē ap 800 cilvēku

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Kaut gan pulcēšanās ierobežojumi vēl nav atcelti un aizvien ir jāievēro 2 metru distance starp diviem cilvēkiem, virkne ļaužu noteikumus klaji ignorē. Tā, piemēram, aizvadītajā piektdienā jau pēc tumsas iestāšanās Rumbulas lidlaukā sabrauca simtiem cilvēku, lai piedalītos un vērotu nelegālas dragreisa sacensības. Piedevām riskējot ne tikai ar veselību, bet pat dzīvību.

Rumbulā regulāri sabrauc personu simtos mērāmi cilvēku pūļi, lai ļautos sev tīkamām, taču apšaubāmām izklaidēm. Arī piektdiena nebija izņēmums, un uz šo faktu savā Facebook kontā norāda Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš.

Viņš raksta: "Piektdienas vakars, Rumbula (video atrasts Instagram), nelegālas dragreisa sacensības. Pēc neoficiālas informācijas tur bija ap 800 cilvēkiem un policija neparādījās. Kamēr oficiālie sacensību organizatori cieš zaudējumus, jo godprātīgi ievēro visus noteikumus, nelegālie rullē! Vērsīšu valdības uzmanību uz šo un gribēšu dzirdēt policijas paskaidrojumus. Ķerstīt tos, kuri atrodas pašizolācijā, ir vieglāk, bet te atklāti ignorē visu un klusums?"

Jāteic, ka deputāta sašutums nav nepamatots. Pirmkārt, spēkā aizvien ir pašizolācijas prasības, tātad cilvēkiem, uzturoties arī ārā, ir jāievēro distance vienam no otra. Otrkārt, Rumbulā sabraukušie nelegālo sacensību fani, stāvot iedomātās dragreisa taisnes malās, klaji ignorē elementāras drošības prasības un pašsaglabāšanās instinktus, no lielā ātrumā braucošajiem auto atrodoties vien rokas stiepiena attālumā. Lieki piebilst, ka mašīnas saslīdēšana un iebraukšana pūlī šādos apstākļos nav teorētiska varbūtība, tas ir reāls risks.

Uz augšu