Ministru kabineta kārtības rullī paredzēs iespēju valdības darbu organizēt attālināti

Ministru kabinets pirms valdības sēdes.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ministru kabineta kārtības rullī paredzēs iespēju valdības darbu organizēt attālināti, paredz izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais attiecīgais regulējums.

Valdības darbs šādi notiek jau vairākus mēnešus. Pēc kontaktēšanās ar Covid-19 inficētu cilvēku Ministru prezidenta biroja darbinieki no 21.marta uz divām nedēļām bija jāievēro pašizolācija, tomēr Ministru kabinets darbu turpināja attālināti.

Patlaban spēkā esošais normatīvais regulējums neparedz Ministru kabineta darba nodrošinājumu attālināti, tai skaitā sēžu sagatavošanu un organizēšanu. Ņemot vērā izveidojušos situāciju un praktisko nepieciešamību, ir izstrādāti grozījumi Ministru kabineta kārtības rullī, kas paredz noteikt iespēju organizēt Ministru kabineta darbu attālināti. 

Noteikumu projekts paredz, ka Ministru prezidents varēs pieņemt lēmumu par valdības sēdes sasaukšanu attālināti. Līdzīgas tiesības būs arī Valsts sekretāru sanāksmes vadītājam. Papildus tiek noteikts, ka uz sēdi uzaicinātās personas varēs pievienoties jeb attālināti pieslēgties sanāksmei tikai attiecīgā jautājuma izskatīšanas laikā un pēc jautājuma izskatīšanas viņām sanāksme nekavējoties jāatstāj.

Tāpat turpmāk Ministru kabineta kārtības rullī plānots ietvert iespēju Ministru kabineta locekļiem piedalīties sēdē, izmantojot atšķirīgus elektronisko sakaru līdzekļus, piemēram, telefonkonferenci, videokonferenci, e-portfeli. Tādējādi tiks nodrošināts nepārtraukts un efektīvs Ministru kabineta darbs gadījumā, ja kāds no Ministru kabineta locekļiem sēdē nevarēs piedalīties klātienē vai būs radušās tehniskas problēmas dalībai sēdē attālināti. Ministrs sēdē varēs piedalīties jeb pieslēgties jebkādā citā tehniski iespējamā veidā.

Uz augšu