Cenu iesaldēšana bremzējusi inflācijas tempu Latvijā

FOTO: Publicitātes foto

Pretēji bažām par strauju inflācijas pieaugumu Covid-19 ietekmē, kopējā pārtikas, dzērienu un tabakas inflācija Latvijā šī gada maijā saglabājās mērena un bija mazāka nekā 2019. gadā. Ja pērn maijā valstī kopumā tā bija 4,3 %, tad šogad - 2,2%. 

Kā portālam TVNET pavēstīja "Maxima Latvija" pārstāvji, būtisku ietekmi inflācijas tempu mazināšanai radījis veikalu tīkls, samazinot iekšējās inflācijas tempus līdz 1,6 %. Tas ir panākts, īstenojot virkni iniciatīvu, kā, piemēram, “iesaldējot” un būtiski samazinot preču cenas atsevišķās kategorijās.

“Šobrīd, kad pandēmijas un ekonomikas krīzes ietekmē ir skarti daudzi Latvijas iedzīvotāji, mums ir vēl svarīgāk sniegt atbalstu cilvēkiem. Tādēļ jau pašā ārkārtas stāvokļa sākumā “Maxima” par prioritāti izvirzīja saglabāt nemainīgi zemas cenas visos, kopumā vairāk nekā 170 veikalos, iesaldējot tās, kā arī aicinājām visus mazumtirgotājus rīkoties atbildīgi. Neilgi pēc tam sākām īstenot apjomīgu cenu samazināšanu ilgtermiņā līdz pat 40% vairākiem tūkstošiem ikdienā svarīgām precēm. Esam gandarīti, ka šīs iniciatīvas ir veicinājušas pieejamu cenu saglabāšu valstī,” stāsta “Maxima Latvija” vadītājs Viktors Troicins.

Stabilas pārtikas cenas atstāj būtisku iespaidu uz Latvijas mājsaimniecību rocību, jo pārtika veido būtisku daļu no iedzīvotāju ikdienas tēriņiem. Latvijā pārtikas produktu un bezalkoholisko dzērienu iegāde 2018. gadā sastādīja 18% no ikmēneša mājsaimniecību izdevumiem, kas ir ceturtais lielākais rādītājs starp Eiropas Savienības valstīm. Salīdzinājumā, piemēram, Īrijā mājsaimniecības pārtikas produktu iegādei atvēl 9,1% no ikmēneša izdevumiem.

Šī gada maijā viens no straujākajiem cenu kritumiem “Maxima” veikalos ir bijis svaigām un atdzesētām zivīm (cenu kritums par 12.2 %), kartupeļiem par 30 %, saldētām ogām un augļiem cena samazinājusies par 12 %. Arī sabalansētas ikdienas ēdienkartei tik ļoti nepieciešamiem piena produktiem kā biezpiena un siera cena ir samazinājusies par 5.5 %, sviestam cena kritusi par 10 % salīdzinot ar identisku periodu pērn.

Uz augšu
Back