Dobelē par sievietes noduršanu apcietināts septiņas reizes tiesāts vīrietis

Nazis. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Piektdien, 26. jūnijā, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa darbinieki aizturēja vīrieti, kurš savā dzīvesvietā ar vairākiem naža dūrieniem sadūra sievieti, kura neilgi pēc nozieguma izdarīšanas nomira Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportlīdzeklī. Vīrietis tika aizturēts tajā pašā dienā, un 28. jūnijā Zemgales rajona tiesā viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šī gada 26. jūnijā ap pulksten 18.50 Dobeles novada Auru pagastā kādas daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī kopīgas alkohola lietošanas laikā vīrietis savā dzīvesvietā ar vairākiem naža dūrieniem sadūra 1976. gadā dzimušu sievieti. Uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, taču mediķu automašīnā sieviete no gūtajiem ievainojumiem mira.

Turpat likumsargi nekavējoties aizturēja arī iespējamo vainīgo personu – 1967. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš ir bijis tiesāts septiņas reizes, tajā skaitā par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu, kas vērsti pret personas veselību un dzīvību. Veicot vīrietim ekspertīzi, izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs bija 2,77 promiles.

Svētdien, 28. jūnijā, Zemgales rajona tiesā vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šobrīd VP ZRP Dobeles iecirkņa amatpersonas skaidro nozieguma motīvus un policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta, par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu – slepkavību. Par šādu noziegumu var sodīt ar ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Uz augšu