"Apturi Covid" lietotne lejupielādēta ap 80 000 reižu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Paula Čurkste / LETA

Latvijā mobilo lietotne "Apturi Covid" lejupielādēta apmēram 80 000 reižu, aģentūrai LETA atklāja lietotnes "Apturi Covid" komunikācijas vadītāja Elīna Lidere.

Atsākoties aktīvākai ceļošanai uz ārzemēm un tūrismam uz Latviju, Lidere atzīmēja, ka mobilās lietotnes loma būtiski pieaug. "Joprojām aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju būt atbildīgam pret sevi un līdzcilvēkiem un lejupielādēt lietotni, lai ātrāk uzzinātu, vai ir bijuši saskarē ar Covid-19 saslimušo," viņa uzsvēra.

Lidere piebilda, ka šonedēļ lietotnes izstrādātāji publicējuši arī lietotnes atvērto kodu, lai ikviens papildus varētu pārliecināties, ka lietotne ir privātuma droša.

Kā liecina lietotņu veikala "Google Play" informācija, patlaban 639 iedzīvotāji lietotni piecu zvaigžņu skalā novērtējuši ar 3,5 zvaigznēm, bet "App Store" 225 lietotāji "Apturi Covid" novērtējuši ar 4,4 zvaigznēm. Salīdzinot ar divām nedēļām iepriekš, abos lietotņu veikalos lietotnes vērtējums nedaudz samazinājies - iepriekš "Google Play" vērtējums bija 3,6 zvaigznes, bet "App Store" - 4,5 zvaigznes.

Jau ziņots, ka no 29.maija ir pieejama Latvijā izstrādātā brīvprātīgā kontaktu fiksēšanas lietotne "Apturi Covid".

Mobilo lietotni "Apturi Covid" brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā.

Lietotne "Apturi Covid" neievāc GPS datus un neizseko lietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar "Bluetooth" palīdzību apmainās ar signāliem jeb digitāliem "rokasspiedieniem", ko uzglabā lietotāja tālrunī šifrētā veidā. Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiek brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar Covid-19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliek anonīma.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu