O, 16.08.2022.

"Nasdaq Riga": Interese par iespējām investēt Baltijas biržās ir atgriezusies

TVNET/LETA
"Nasdaq Riga": Interese par iespējām investēt Baltijas biržās ir atgriezusies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Leiniša / LETA

Interese par iespējām investēt uzņēmumu akcijās un obligācijās Baltijas biržās ir atgriezusies, tādēļ var cerēt, ka šogad būs arī jaunas vērtspapīru emisijas, intervijā aģentūrai LETA pauda "Nasdaq Riga" valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

"Pirms dažiem mēnešiem bija liela neskaidrība un plānotie publiskie piedāvājumi tika uzlikti uz pauzes. Tagad mēs redzam, ka neskaidrība mazinās un investoru interese atgriežas, līdz ar to uzņēmumi ir gatavi sākt sākotnējo publisko piedāvājumu procesu," sacīja Auziņa-Melalksne.

Viņa atgādināja, ka gads sākās pozitīvi un biržu indeksi bija augoši, bet, sākoties Covid-19 pandēmijai, bija ļoti liela neskaidrība un tika piedzīvots liels indeksu kritums.

"Šajā laikā, manuprāt, biržas lieliski nodemonstrēja, kādēļ tās ir svarīgas. Birža ir otrreizējās tirdzniecības vieta, un tajā brīdī, kad akciju cenas krita, biržas turpināja strādāt, un jebkuram investoram, kas vēlējās akcijas pārdot, šāda iespēja bija. Tas bija vissvarīgākais - biržas bija atvērtas, tirdzniecība notika, un mēs varējām ļoti labi veikt šo otrreizējā tirgus organizētāja lomu. Protams, šajā laikā bija daudz diskusiju - ārprāts, biržu indeksi krīt, varbūt ir jāslēdz tirdzniecība! Taču tas nekad nav labs risinājums, jo tādā gadījumā investori mēģinātu šīs akcijas pārdot ārpus biržām. Šajā gadījumā cenu veidošanās mehānisms nav caurskatāms. Arī šis lēmums, skatoties jau pagātnē, ir ļoti svarīgs un bijis pareizs, ka biržas Eiropā ir bijušas atvērtas un investori ir varējuši tirgoties. Investoriem nav bijis jāpiedzīvo papildu stress, ka šīs akcijas nav bijis iespējams pārdot," sacīja "Nasdaq Riga" vadītāja.

Auziņa-Melalksne pauda, ka Baltijā kopumā ir krietni pieaugusi tieši mazo investoru aktivitāte. "Kādam investoram šis laiks bija stresa pilns, bet cits atkal varēja labi nopelnīt," viņa atzina.

Jautāta, vai jau šogad var cerēt uz jaunām uzņēmumu akciju emisijām, Auziņa-Melalksne atbildēja apstiprinoši. "Es ceru, ka varam un jaunas emisijas būs. To gan rādīs laiks. Šobrīd izskatās, ka situācija ir laba un investoru interese ir," sacīja Rīgas biržas vadītāja. 

Kā piemēru viņa minēja Lietuvas valsts enerģētikas koncernu "Ignitis Group". "Lietuvas enerģētikas milzis "Ignitis Group" pirms laika paziņoja, ka plāno sākotnējo publisko piedāvājumu, taču Covid-19 dēļ šie plāni tika nolikti uz pauzes. Tagad šķiet, ka viņi plāno to darīt šogad. Acīmredzot investori ir gatavi investēt," sacīja Auziņa-Melalksne.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu