ATD: Visbiežāk pārkāpumi sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecībā konstatēti Pierīgā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste / LETA

Reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos šogad pirmajā pusgadā veiktas vairāk nekā 1300 pārbaudes, un visbiežāk biļešu tirdzniecības pārkāpumi konstatēti Pierīgā, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

No visām pārbaudēm 124 veiktas ārkārtējās situācijas laikā, lai pastiprināti pārbaudītu to, kā uzņēmumi ievēro noteiktos piesardzības pasākumus. Pārkāpumi konstatēti 5% no kopējā pārbaužu skaita.

No visiem autobusos un vilcienos konstatētajiem pārkāpumiem 95% bija saistīti ar biļešu tirdzniecību. Tostarp visbiežāk pasažierim netiek izsniegta biļete, biļeti pasažieriem izsniedz tikai īsi pirms kontroles iekāpšanas autobusā, kā arī pasažieriem tiek izsniegta braucienam neatbilstoša biļete. Tāpat konstatēti gadījumi, kad autobusa vadītājs apzināti pabrauc garām kontrolieriem, neuzņemot tos autobusā.

Visbiežāk biļešu tirdzniecības pārkāpumi konstatēti Pierīgā, piemēram, maršrutā Rīga-Sloka, Rīga-Jaunķemeri, Rīga-Olaine, Rīga-Ķekava, Rīga-Baldone, kā arī Rīga-Upeslejas. 

Savukārt vismazāk pārkāpumu bijis Latgales reģionā.

Šogad pirmajā pusgadā, salīdzinot ar attiecīgu periodu pērn un 2018.gadā, pārkāpumu skaits ir samazinājies par attiecīgi 28% un vairāk nekā 50%.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu