Pk, 31.03.2023.

Austrija ierobežo ieceļošanu no Rumānijas un Bulgārijas

LETA/AFP
Austrija ierobežo ieceļošanu no Rumānijas un Bulgārijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Austrijas valdība trešdien paziņojusi, ka ierobežo Bulgārijas un Rumānijas pilsoņu ieceļošanu, jo abās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs reģistrēts covid-19 pandēmijas uzliesmojums.

Pēc kabineta sēdes kanclers Sebastians Kurcs pavēstīja, ka izplatīs aicinājumu Austrijas pilsoņiem neapmeklēt šīs valstis.

Tiem, kas atgriezīsies pēc Rumānijas vai Bulgārijas apmeklējuma, būs jāpavada 14 dienas karantīnā vai arī jāiesniedz negatīvi nesen izdarītu analīžu rezultāti.

Jaunieviestie ierobežojumi attieksies arī uz Moldovu.

"Mēs esam konstatējuši, ka ir arvien vairāk un vairāk no šīm valstīm importētu inficēšanās gadījumu ar koronavīrusu," norādīja Kurcs.

Pēdējo nedēļu laikā Austrijā reģistrēti aptuveni 170 tā dēvēto importēto inficēšanās gadījumu, un vairumā gadījumu to izcelsme meklējama Balkānos, piebilda kanclers.

Neņemot vērā ES ieteikumu atcelt ceļošanas ierobežojumus, Austrija jau pagājušajā nedēļā izplatīja brīdinājumu izvairīties no ceļojumiem uz Serbiju un Melnkalni.

Pastiprināta tiks kontrole arī uz robežām ar Slovēniju un Ungāriju, īpašu uzmanību pievēršot ieceļotājiem no Balkānu valstīm.

Rumānija trešdien ziņoja par 555 jauniem inficēšanās gadījumiem ar covid-19, un tas ir līdz šim reģistrētais lielākais inficēto skaita pieaugums vienas dienas laikā.

Amatpersonas vīrusa izplatībā vaino ļaudis, kas neievēro noteiktos ierobežojumus.

Arī Bulgārijā nedēļā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ir dubultojies, pieaugot no 500 jūnija vidū līdz 1100 pagājušajā nedēļā.

Austrijā līdz šim kopumā reģistrēti 18 444 inficēšanās gadījumi un 706 nāves gadījumi.

Tomēr nesen konstatēts atkal jaunu inficēšanās gadījumu skaita pieaugums, kas pagājušajā nedēļā dienā vidēji sasniedza 92 gadījumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu