T, 31.05.2023.

Uz mēnesi slēgtā 1.trolejbusa mēneša biļeti varēs izmantot citos transporta veidos

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ieva Lūka/LETA

No ceturtdienas, 16.jūlija, saistībā ar vasaras ielas idejas īstenošanu Tērbatas ielā tiks slēgts 1.trolejbusa maršruts, un tam iegādāto mēneša biļeti varēs izmantot citos transporta veidos, informēja SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Uz laiku, kamēr Tērbatas iela tiks atvēlēta gājējiem, būs slēgts 1.trolejbusa maršruts, kā arī veiktas izmaiņas "Rīgas satiksme" apsaimniekoto autostāvvietu darbībā un 316.ekspresbusa maršrutā.

1.trolejbusa maršruts no 16.jūlija tiks slēgts. Pasažieriem, kuri iegādājušies mēneša biļeti slēgtajam 1.trolejbusa maršrutam, atļauts braukt citos trolejbusu, tramvaju un autobusu maršrutos, braucienu nereģistrējot. 316.maršruta ekspresbusi, braucot Rīgas centra virzienā, brauks pa maršrutu līdz Merķeļa ielai, tālāk pa Merķeļa ielu, Brīvības bulvāri, Brīvības ielu, Dzirnavu ielu un tālāk pa maršrutu.

No šodienas plkst.21.45 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Tērbatas iela posmā no Elizabetes ielai līdz Vidzemes tirgus ieejai.

Jau ziņots, ka no šodienas plkst.21.45 līdz 16.augustam tiks daļēji slēgta satiksme Tērbatas ielā Rīgā, posmā no Elizabetes ielas līdz ieejai Vidzemes tirgū.

Tērbatas ielai tiks noteikts dzīvojamās zonas statuss, otrdien mediju pasākumā pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniece Rudīte Reveliņa. Dzīvojamās zonas statuss nozīmē, ka transportlīdzekļiem, kas pa ielu drīkstēs pārvietoties, tas jādara ar ātrumu, kas nepārsniedz 20 kilometrus stundā. Pa ielu varēs pārvietoties operatīvais un preču piegādes transports, kā arī iedzīvotāji, kas dzīvo Tērbatas ielā. Vienlaikus pašvaldība aicina preču un citas piegādes attiecīgajā dienā veikt līdz plkst.10.

Transporta piekļuve katram ielas kvartālam tiks nodrošināta tikai no vienas puses, uzsvēra Reveliņa, aicinot iepazīties ar satiksmes izmaiņu shēmu pašvaldības mājaslapā.

Tāpat transportlīdzekļi joprojām drīkstēs šķērsot ielu krustojumos. Satiksmes departamenta pārstāve uzsvēra, ka ceļu satiksmes noteikumus arī gājēju ielā neviens nav atcēlis, tāpēc gājējiem šķērsot krustojumus atļauts tikai pie zaļā luksofora signāla.

Sabiedriskā transporta kustība mēnesi Tērbatas ielā būs slēgta, un pasažieri aicināti izmantot transportu, kas kursē pa Brīvības, Krišjāņa Barona, Avotu, Satekles, Valmieras un Ernesta Birznieka-Upīša ielām. Savukārt tie autovadītāji, kuriem ir abonementi pašvaldības stāvvietu izmantošanai gar Tērbatas ielu, savus transportlīdzekļus varēs novietot perpendikulāro ielu stāvvietās.

Tērbatas iela šajā laikā būs atvēlēta gājējiem un tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumiem.

Pašvaldībā skaidroja, ka Tērbatas ielas garumā tiks iekārtotas zaļās atpūtas zonas un paplašinātas kafejnīcu terases, vietām būs iespēja baudīt lauku gardumus no Latvijas mājražotājiem, bet nedēļas nogalēs - piedzīvot kultūras programmu bērniem un pieaugušajiem. Turklāt visas ielas garumā tiks nodrošināta bezmaksas bezvadu interneta piekļuve.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais