Aptauja: Baltijā darbu attālināti pēc Covid-19 plāno organizēt 64% uzņēmumu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Pixabay

Baltijā darbu attālināti pēc Covid-19 plāno organizēt 64% uzņēmumu, aģentūrai LETA pavēstīja "Erda Group" pārstāvji, atsaucoties uz kompānijas veiktās aptaujas datiem.

Kompānijā atzīmēja, ka Baltijas reģions, salīdzinot ar globāli pieejamajiem resursiem, var tikt uzskatīts par salīdzinoši atvērtu attālinātā darba modeļa ieviešanai ikdienā - Baltijā 64% aptaujāto uzņēmumu norādījuši, ka pēc Covid-19 plāno organizēt darbu attālināti, kamēr ārpus Baltijas reģiona to neplāno darīt 52% uzņēmumu.

"Aptaujājot uzņēmumu vadītājus un personāla vadības ekspertus par šīs vasaras lielākajiem izaicinājumiem, ar nospiedošu pārsvaru par lielāko problēmu atzīta darbinieku mentālā veselība. Vairāk nekā 60% no tiem, kas piedalījās aptaujā par jauno darba vietas realitāti, viennozīmīgi atzina, ka darbiniekiem ir kļuvis daudz grūtāk nošķirt darba un privātās dzīves jomas. Katrs ceturtais atzīst, ka darbiniekiem konstatētas mentāla rakstura veselības problēmas, ko radījis attālināts darbs un sociālā izolētība," pauda "Erda Group" vadītāja un partnere Pārsla Baško.

Aptaujā 61% respondentu norādījis, ka, strādājot attālināti, darbinieki saskaras ar grūtībām uzturēt darba un privātās dzīves līdzsvaru, taču 26% atzinuši, ka attālinātā darba rezultātā darbinieki piedzīvojuši mentālās veselības problēmas sociālās izolācijas un ekonomiskās nedrošības dēļ. Lai arī darbinieku vēlme saņemt atbalstu no darba devēja saistībā ar mentālās veselības jautājumiem pieaug, tikai 11% aptaujāto uzņēmumu pārstāvju ieviesuši jaunas mentālās veselības programmas Covid-19 pandēmijas ietekmē.

"Šobrīd vairāk nekā puse uzņēmumu jau ir pieņēmuši lēmumu mainīt darba grafiku, jo eksperiments ar piespiedu attālināto darbu šķiet  izdevies. Darbinieki aptaujās viennozīmīgi pauž atbalstu spējai pašiem noteikt savas darba stundas, un uzņēmēji atzīst, ka šī krīze radījusi iespēju samazināt ar biroju saistītos izdevumus. Taču reti kurš aizdomājas, ka regulārs attālinātais darbs ne tuvu nelīdzinās šī pavasara piespiedu režīmam. Pat ja ikviens spēja ātri "piešauties" un īsā laikā nosacīti sakārtot savu darba dienu, ilgtermiņā attālināts darbs prasīs lielu disciplinētību no darbiniekiem, kā arī pamatīgas kultūras un sadarbības modeļu pārmaiņas organizācijās," minēja Baško.

Interneta aptaujā piedalījās 103 Latvijas un Baltijas reģiona uzņēmumu valdes locekļi, vadītāji un finanšu direktori (16%), personāla direktori (50%) un citu uzņēmuma funkciju vadītāji (34%). 

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu