“Edge” - bēdīgi slavenās "leģendas" pēctecis
“Internet Explorer”, kas bija sastopams vecajās “Windows” versijās, bija leģenda tā lēnās darbības dēļ. Tieši tādēļ “Microsoft” radīja “Edge”, kas tomēr nespēj konkurēt ne ar “Chrome”, ne ar “Firefox”.
Lai arī “Edge” ir daudz kļūdu labojumu, daudzas mājaslapas jaunajā pārlūkā nav iespējams pārlūkot pareizi, jo ir dažādi “tehnoloģiski konflikti”, līdz ar to lietotāji neviļus sāka salīdzināt “Edge” ar tā priekšteci.
“Microsoft” gan ir daudz strādājis pie dažādiem uzlabojumiem, taču – savā stilā: atsevišķas mājaslapas un pakalpojumi ir skatāmi tieši caur “Edge” neatkarīgi no tā, ka datorā ir cita noklusētā interneta pārlūkprogramma. Tādējādi “Microsoft” slēpti, bet tomēr izmisīgi “lūdzas”, lai cilvēki vairāk izmanto “Edge”.
“Microsoft” gan ņēma vērā sūdzības par “Edge” smagnējumu, un 2018. gada atjauninājumā “Edge” tika pilnībā pārveidots. Tagad “Edge” izmanto to pašu “Chromium” platformu, ko izmanto arī “Chrome”. Līdz ar to – darbs pie “Edge” ir labs pierādījums, ka reizēm tomēr “Microsoft” ieklausās un labo savas kļūdas.
“Windows 10” jau sākotnēji ir pozicionēta kā “izrāviens no “Windows 8” ambīcijām būt gan datoru, gan mobilo ierīču sistēmai”. Te gan ir jāpiezīmē, ka “Windows” 10 ir atsevišķas programmatūras daļas, kas ir paredzēts skārienjutīgajām ierīcēm.
Lai arī “Windows 10”, bez šaubām, ir labāk izstrādāta nekā “Windows 8”, joprojām ir brīži, kad “Windows 10” cenšas būt laba sistēma abām platformām. Un tas neizdodas.
Viena no galvenajām “Windows 8” un “10” problēmām ir tā, ka, piemēram, vadības panelis ir pieejams gan lietotnē "Settings" ar vienkāršāku interfeisu, gan arī "plašākajā versijā", kas bijusi arī iepriekšējos "Windows". Respektīvi – “vienkāršotajā” vadības paneļa versijā ir virspusēji atspoguļotas dažādas funkcijas, un lietotāju tas var samulsināt.
Tāpat starta ekrāns. Uzspiežot uz “Windows 10” starta podziņas, var redzēt starta ekrānu, kas ir ļoti līdzīgs tam, ko redzējām “Windows 8”, - ar lielām un uzkrītošām ikonām, kas ir paredzētas interaktīvai informācijas parādīšanai par lietotni. Tomēr – šo funkciju ignorē gan lietotāji, gan lietotņu izstrādātāji.
Vēl viena lieta - “Microsoft Store” (veikals), kas ir lietotne, līdzīga “Apple Store” un “Google Play”. Ja mobilajās ierīcēs lietotņu ieguve šādos veikalos liekas pašsaprotama, datoros lietotnes joprojām tiek iegūtas interneta plašumos, nevis šādā “veikalā”.
Pat ja arī veikalā tiek iegādāta kāda programma, piemēram 50 gigabaitus liela spēle, tad jārēķinās ar to, ka lejupielādei (kas tādam datu apjomam būs ilga) jānotiek vienā laikā. Respektīvi – ja lejupielāde tiek apturēta, tad nākamajā reizē tā sākas no sākuma, nevis no tā, ka iepriekšējā lādēšanas reizē, iespējams, bija lejupielādēta jau puse datu.
Tomēr spēlēm ir savas alternatīvas, piemēram, “Steam”, kas datorspēļu cienītāju vidū ir daudz izplatītāka nekā “Microsoft Store”.
Atkal problēmas pēc atjauninājumiem!