Tropiskā vētra "Isaias" ASV laupījusi vismaz sešu cilvēku dzīvības
Papildināts

FOTO: AP/Scanpix

ASV austrumu piekrastē otrdien gājuši bojā vismaz seši cilvēki tropiskās vētras "Isaias" izraisītos tornado un lietavās, paziņojušas varas iestādes.

Divi cilvēki gāja bojā, kad vētra izraisīja tornado, kas nodarīja postījumus mobilo mājokļu parkā Ziemeļkarolīnas štata Vindzoras pilsētā. Vēl divus cilvēkus nogalināja krītoši koki, kurus vētra izgāza Mērilendas štatā un Ņujorkas pilsētā.

Viens cilvēks zaudēja dzīvību Pensilvānijā, plūdiem aizskalojot automašīnu, kurā atradās vairāki cilvēki, un vienu cilvēku Delavērā nogalināja krītošs koka zars.

"Isaias" kā viesuļvētra pagājušonedēļ Dominikānā un Puertoriko laupīja dzīvību diviem cilvēkiem, izraisīja plūdus un zemes noslīdējumus, izrāva ar saknēm kokus un iznīcināja sējumus. Nedēļas nogalē tā pavirzījās garam Floridai un pirmdien Džordžijas štatam, bet pirmdienas vakarā sasniedza Ziemeļkarolīnas dienvidu piekrasti.

"Isaias" otrdien virs Ziemeļkarolīnas reducējās no viesuļvētras par tropisku vētru. 18 stundas pēc ASV sauszemes sasniegšanas tās vēju ātrums vēl bija 29 metri sekundē, bet vētras centrs atradās apmēram 35 kilometrus uz rietumiem no Ņujorkas štata Olbani pilsētas.

"Isaias" virzoties uz ziemeļiem ar ātrumu 56 kilometri stundā, ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC) brīdināja par pēkšņu plūdu draudiem Hudzonas upes ielejā Ņujorkas štatā un potenciāli smagas citu upju pārplūšanas iespējamību.

No Ziemeļkarolīnas līdz Ņujorkai vētras rezultātā bez elektroapgādes palika 3,4 miljoni iedzīvotāju.

"Isaias" ir sasniegusi Kanādu, kur meteorologi brīdinājuši par spēcīgu lietu Kvebekas dienvidos.

Uz augšu
Back