O, 16.08.2022.

Ventspils brīvostā sprādzienbīstamas minerālmēslu kravas pēdējos gados nav pārkrautas

TVNET/LETA
Ventspils brīvostā sprādzienbīstamas minerālmēslu kravas pēdējos gados nav pārkrautas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ventspils osta.
Ventspils osta. Foto: Ieva Lūka/LETA

Ventspils brīvostā sprādzienbīstamu minerālmēslu kravas pēdējos trīs gados nav pārkrautas, un tuvākajā laikā to arī nav plānots darīt, pauda Ventspils brīvostas pārstāve Inga Ieviņa.

Viņa skaidroja, ka vienīgais terminālis ostā, kam ir B kategorijas atļauja veikt amonija nitrātu saturošu piesārņojošo minerālmēslu pārkraušanu, ir "Kālija parks", kas šādas kravas nav pārkrāvis jau trīs gadus. Turklāt nav plānots, ka tas varētu notikt.

Šādu minerālmēslu uzglabāšanas atļaujas "Kālija parkam" nav.

Vienīgais minerālmēslu veids, ko pārkrauj Ventspils brīvostā ir nitroamofoss, bet tas neesot sprādzienbīstams, pastāstīja Ieviņa.

Kā ziņots, Libānas galvaspilsētā Beirūtā otrdien eksplodējušas 2750 tonnas lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta, kas sešus gadus glabājās kādā ostas noliktavā.

Sprādzienos Beirūtas ostā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts. Sprādzieni notika ostas rajonā. Otrais sprādziens raidīja debesīs milzīgu oranžu ugunsbumbu, kurai sekoja triecienvilnis, kas izpostīja ostu un ēkas tās apkārtnē, izsitot ēku logus vairāku kilometru attālumā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu