"Apple" izpilddirektors pievienojas miljardieru klubiņam

TVNET | FINANCENET
"Apple" izpilddirektors pievienojas miljardieru klubiņam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

Tehnoloģiju giganta “Apple” izpilddirektors Tims Kuks pievienojies “miljardieru klubiņam”, jo viņa vadītā uzņēmuma akciju vērtība turpina pieaugt. Kā vēsta BBC, “Apple” pēdējo mēnešu laikā ir izdevies uzlabot savus finansiālos rādītājus, kā rezultātā pieaug arī uzņēmuma akciju vērtība.

Kukam pašlaik pieder vairāk nekā 840 tūkstoši “Apple” akciju, un pērn viņš no akcijām guva vairāk nekā 125 miljonus dolāru lielu peļņu. Tāpat pagājušajā nedēļā “Facebook” dibinātāja Marka Zakerberga bagātību vērtība pārsniedza 100 miljardu dolāru atzīmi.

Tehnoloģiju kompānijas – “Apple”, “Facebook” un citas pandēmijas ietekmē par grūtībām sūdzēties nevar, jo kopš pandēmijas sākuma, kad cilvēki aktīvāk sāka izmantot tehnoloģijas, to akciju vērtība ir tikai kāpusi.

Silīcija ielejā bāzētā kompānija “Apple” varētu kļūt par pirmo kompāniju vēsturē, kuras vērtība pārsniegs divus triljonus dolāru. Pirms diviem gadiem tā kļuva par pirmo kompāniju, kā vērtība pārsniedza triljona dolāru atzīmi.

Kuks vadību pār “Apple” pārņēma pirms deviņiem gadiem no dibinātāja Stīva Džobsa. Viņa miljardiera statuss ir noteikts, ņemot vērā esošo peļņu un piederošās akcijas “Apple”.

2015. gadā Kuks paziņoja par plāniem atdot lielāko daļu savu bagātību. Pašlaik Kuks ir ziedojis miljoniem dolāru.

Tiesa gan, ņemot vērā ASV federālos un Kalifornijas štata likumus, Kukam pienākas maksāt nodokļus 50% apmērā no peļņas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu