Uz robežas ņemtā Ukrainas izcelsmes olu produktā konstatētas salmonellas

Olas.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Uz robežas ņemtā Ukrainas izcelsmes olu produktā konstatētas salmonellas, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) saņemtie laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

PVD informēja, ka pastiprinātajā kontrolē uz robežas laboratoriski izmeklēti 325 Ukrainas izcelsmes olu un olu produktu paraugi, no kuriem 114 paraugi izmeklēti uz salmonellām un 211 paraugi uz zāļu atliekvielām.

Līdz šim visi rezultāti bijuši negatīvi, iekams uz robežas ņemtā Ukrainas izcelsmes olu produkta "Olu kultenis mix Premium" (OVOMIX L2101) paraugā konstatētas salmonellas.

Dienestā informēja, ka produktu veidā, kurā tika konstatēts piesārņojums, arī turpmāk uz robežas tiks kontrolēts pastiprināti.

LETA jau ziņoja, ka valdība šogad 9.jūnijā nolēma atbalstīt 125 085 eiro piešķiršanu Ukrainas izcelsmes olu un olu produktu pastiprinātai kontrolei šā gada turpmākajos sešos mēnešos, tajā skaitā pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajam institūtam "BIOR"" (BIOR) - 105 165 eiro un Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) - 19 920 eiro.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Uz augšu
Back