Hašogi slepkavības lieta: pieciem notiesātajiem atceļ nāvessodu

TVNET/LETA/AFP
Hašogi slepkavības lieta: pieciem notiesātajiem atceļ nāvessodu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Tiesa Saūda Arābijā pirmdien atcēlusi nāves spriedumu pieciem notiesātajiem žurnālista Džamala Hašogi slepkavības lietā, vēsta Saūda Arābijas mediji.

Tiesa piesprieda astoņiem apsūdzētajiem no septiņiem līdz 20 gadiem ilgus cietumsodus.

"Pieciem notiesātajiem tika piespriesti 20 gadi cietumā un vēl trīs ieslodzīti uz septiņiem līdz desmit gadiem," atsaucoties uz amatpersonu prokuratūrā, ziņoja Saūda Arābijas oficiālā ziņu aģentūra.

Notiesāto vārdi sabiedrībai netika atklāti. Spriežot pēc aģentūras ziņotā, šo tiesas spriedumu vairs nav iespējams pārsūdzēt.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks Džamals Hašogi, kurš kritizēja Saūda Arābijas režīmu, 2018.gada 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 15 Saūda Arābijas aģenti devās uz Turciju, lai konsulātā tiktos ar Hašogi. Viņu vidū bija tiesu medicīnas eksperts, izlūkdienesta un drošības dienesta eksperti un cilvēki, kas strādāja kroņprinča birojā.

Turcijas amatpersonas uzskata, ka Hašogi konsulātā tika nogalināts un viņa līķis pēc tam sadalīts gabalos ar kaulu zāģi.

Saūda Arābija sauca tiesas priekšā 11 cilvēkus saistībā ar Hašogi slepkavību. Pieciem no viņiem sākotnēji tika piespriests nāvessods, trim - 24 gadu cietumsods, bet pārējie trīs tika attaisnoti.

Taču Hašogi dēli šā gada maijā paziņoja, ka "piedod" sava tēva slepkavām. ANO eksperts nosodīja šo soli kā parodiju par taisnīgumu.

Ģimenes piedošana acīmredzot aiztaupīja nāvessodus pieciem Hašogi slepkavības lietā notiesātajiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu