LMA modes skates odziņas: asimetrija, bārkstis, abstrakcijas, feminisms, pēc-Covid-19 laiks

FOTO: publicitātes

26. augusta vakarā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā norisinājās ikgadējā studentu modes skate, kuras laikā daudzsološākie jaunie dizaineri demonstrēja savas spilgtās tērpu kolekcijas. Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, šogad modes skate tās 27 norises gadu vēsturē pirmo reizi tika demonstrēta virtuālajā tiešraidē, padarot to pieejamu ikvienam interesentam Latvijā un citviet pasaulē. 

Arī šogad 20 jaunie modes mākslinieki skatītājus pārsteidza ar oriģinālu pieeju un dažbrīd

provokatīviem dizaina risinājumiem, demonstrējot konceptuālas idejas par cilvēciskas identitātes pieredzi un problemātiku caur savu personīgo interpretāciju par ikdienas “gatavs valkāšanai” un avangarda modes tendencēm.

Modes skates laikā uz mēles cita pēc citas tika prezentētas aizvadītā mācību gada laikā tapušās tērpu kolekcijas, kam par iedvesmu kalpojušas tādas drosmīgas tēmas kā

feminisms, alter ego dominance, neglītais skaistums, mutācijas, robežas starp dzīvo un mirušo, stereotipi, kā arī mode pēc-Covid-19 laikā.

Kā galvenās vienojošās tendences studentu radītajos tērpos iezīmējās:

  • masīvi un abstrakti silueti,
  • asimetriski piegriezumi,
  • smalkas detaļas,
  • plūstošas līnijas,
  • pamanāmas apdrukas,
  • trīsdimensionālas formas,
  • pagarinātas bārkstis,
  • tīkliņa raksta vijumi,
  • dekoratīvas jostas,
  • dažādu formu galvassegas.
FOTO: publicitātes

Tāpat kolekcijās iezīmējās izteikti spilgtu un arī monohromu toņu, kā arī faktūru un materiālu kombinācijas atsevišķi un slāņos un

netrūka arī tādu stila elementu kā cimdi un stilizētas sejas maskas, kas šobrīd kļuvuši par sevišķi pieprasītiem aksesuāriem.

Savu interpretāciju par modi kā daudzpusīgu radošās izpausmes veidu aizvadītajā modes skatē prezentēja bakalaura līmeņa 1. kursa studentes Loreta Asermane, Madara Indriksone, Laura Kreivina, Milēna Emīlija Seržante un Alise Šutova; 2. kursa studentes Odrija Buša, Anna Jurjāne, Sigrija Mintika, Laura Luīze Valtere, Laine Rozenšteina un Milana Felīcija Semjonova; 3. kursa studentes Elīna Siliņa un Adele Norvele, 4. kursa studenti Sanita Kapeika, Vitālijs Kondraščuks, Ilze Muciņa un Karlīne Anete Nagliņa, kā arī maģistra līmeņa pirmā kursa studentes Anna Gulbe un Una Pūpola un 2. kursa studente Agnese Eiduka-Zīle, piesakot oriģinālus un drosmīgus dizaina risinājumus, ko vēl spēcīgāk akcentēja kolorītie modeļi un ko papildināja katrai kolekcijai īpaši pieskaņots muzikālais pavadījums.

FOTO: publicitātes

“Neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem, vakar jau atkal varējām kopīgi vērot uzlecošo modes zvaigžņu parādi. Esmu patiesi gandarīta un uzskatu, ka LMA Modes skates 2020 izrādīšana tiešraides formātā, kas bija mums pilnīgi jauns risinājums, sasniedza savu mērķi un sniedza iespēju kvalitatīvi parādīt topošo modes mākslinieku veikumu daudz plašākai auditorijai kā jebkad agrāk,” komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

FOTO: publicitātes
FOTO: publicitātes
FOTO: publicitātes
Uz augšu
Back