Lielā rudens tīrīšana: no kā atbrīvoties, tīrot koridoru

FOTO: All Modern/Publicitātes foto

Nu ir atnākušas pirmās vēsās dienas, kas nozīmē, ka koridorā ir laiks nomainīt plānos vasaras trenčus un jakas pret biezākiem vilnas mēteļiem, savukārt kurpes un sandales - pret ādas zābakiem. Šogad sezonas apģērbu nomaiņu veic ar nedaudz citādāku pieeju, proti, atbrīvo koridoru no liekā un sagaidi vēsās dienas ar plašāku ieejas telpu. 

Katra sezona mūsu garderobē ievieš savas korekcijas, taču šoreiz no gaisīgās un siltās vasaras ir nepieciešams pārorientēties uz rudens un ziemas sezonu. Tas nozīmē, ka plāno jaciņu vietā koridora pakaramajos ir jāsakarina biezus mēteļus, no atvilktnēm jāņem ārā šalles, cepures un cimdus, bet laiviņu un sandaļu vietā ir jāizliek zābaki. 

Lai koridors drīz vien atkal nepārvērstos par pārblīvētu un šauru telpu, sagatavo šo telpu jaunajai sezonai, proti, atbrīvo to no liekā. Rūpīgi pievērs uzmanību kumodēm, skapīšiem, atvilktnēm, somām un maisiem, groziem un apavu skapīšiem - jo brīvāka būs ieeja, jo patīkamāk būs ieiet mājoklī. Bieži pie vietas trūkuma ir vainojamas pārāk liels praktiski nevajadzīgu mantu daudzums, tādēļ prātīgākā taktika ir no tām laicīgi atbrīvoties. Koridors nereti ir tā telpa, kurā atradīsi ne vienu vien priekšmetu, kas tikai lieki aizņem tik ļoti vērtīgo brīvo vietu telpā. 

Lūk, priekšmeti, no kuriem ir pienācis laiks tikt vaļā:

1. Vecas somas un mugursomas;

2. Apavi un zābaki, kuri netika izmantoti iepriekšējā gada ziemā;

3. Izdilušas vai izstaipījušās šalles, cimdi vai cepures;

4. Salauzti lietussargi;

5. Bojāts sporta inventārs, riteņbraukšanas ķiveres vai velosipēda slēdzenes;

6. Vecas vēstules, rēķini vai bukleti;

7. Kabatas šķiltavu kolekcija;

8. Saplīsuši telefonu lādētāji vai vadi;

9. Kosmētika, vecas higiēniskās lūpu krāsas;

10. Dārza piederumi, atvērtas sēklu paciņas vai citi dārzniecības sīkumi;

11. Saplēstas mājdzīvnieku rotaļlietas;

12. Sīkumi, kas aizbiruši aiz apavu skapīša.  

Uz augšu
Back