Ceturtdien satelītu augstumā Zemei garām palidos autobusa izmēra asteroīds

Asteroīds mākslinieka interpretācijā.

FOTO: pixabay.com

Ceturtdien, 24. septembrī, Zemei garām palidos autobusa izmēra asteroīds. Astronomi aprēķinājuši, ka tas Zemei pietuvosies tuvāk nekā televīzijas un laikapstākļu satelīti.

Asteroīds, kas pazīstams kā “2020 SW”, ar Zemi, visticamāk, nesadursies, tomēr kādā brīdī atradīsies no tās vien 27 tūkstošu kilometru lielā attālumā. Salīdzinoši Mēness no mums ir 384 tūkstošus kilometru tālu, vēstīts zinātnes izdevumā “Live Science”.

Tas nozīmē, ka asteroīds Zemei būs pat tuvāk nekā televīzijas un laikapstākļu satelīti, kas no Zemes atrodas 35 888 kilometrus tālu.

Zinātnieki vēl nav aplēsuši precīzu asteroīda izmēru, tomēr ir zināms, ka tas nav ļoti liels. Visticamāk, 4,4 līdz 9,9 metrus liels. Šis potenciāli autobusa izmēra asteroīds tika atklāts pagājušajā nedēļā. Kā skaidro NASA, atklāt vēl nezināmus asteroīdus nav nekas neparasts. Septembrī vien atklāti 244 Zemei tuvi objekti.

Asteroīdam palidošana garām Zemei būs liktenīgs notikums, jo Zemes gravitācija pilnīgi izmainīs tā lidojuma virzienu. Nākamreiz šis asteroīds Zemei pietuvosies tikai 2029. gada 3. jūnijā.

Uz augšu
Back