Rīgas zoodārzā jauni iemītnieki, tostarp tīģeru pāris Taiga un Augusts

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Photo by Maris Lielkalns

Rīgas Zooloģiskajā dārzā uz pastāvīgu dzīvi ir atgriezušies tīģeri, turklāt viens no dzīvniekiem ir Latvijā dzimušā tīģera Klifa Granta meita, informēja Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas dienests.

Pirms deviņiem gadiem Rīgā dzimušais tīģeris tika aizvests uz Francijas austrumdaļu - Bezansonas zooloģisko dārzu, kur radījis vairākus pēcnācējus - trīs puikas un trīs meitenes. Nupat viņa jaunākā meita, četrus gadus vecā Taiga, ieradusies Rīgā uz pastāvīgu dzīvi. Kopā ar viņu zoodārzā ieradās arī precinieks - divarpus gadus vecais tīģeris Augusts no Ebersvaldes zoodārza Vācijā.

Zoodārza speciālisti atzīmē, ka patlaban dzīvnieki iepazīst jauno mītni un izturas itin piesardzīgi un aizdomīgi, nereti strauji reaģējot uz neparastiem trokšņiem.

Rīgas Zooloģiskais dārzs piedalās reti sastopamo Amūras tīģeru starptautiskajā nebrīves turēšanas un vairošanas programmā (EEP), lai uzturētu zoodārzos kvalitatīvu šo dzīvnieku populāciju.

2011.gadā zooloģiskajā dārzā piedzima tīģerēns Klifs Grants, par kuru rūpēties nācās zoodārza darbiniekiem. Lai nodrošinātu dzīvniekam pilnvērtīgas rotaļas un attīstību, Klifam tika atrasts draugs - suns Prada. Tas ļāva cerēt, ka mazais svītrainis izaugs par kārtīgu tīģeri ar sugai raksturīgu uzvedību.

Pilnīgā cilvēku aprūpē augušam dzīvniekam ir sarežģītāk izveidot pilnvērtīgas attiecības ar savas sugas pārstāvjiem. Tādēļ tiem rodas problēmas ar vairošanos. Savukārt Klifa meitas Taigas un pārējo pēcnācēju parādīšanās liecina, ka pieliktās pūles ir pilnā mērā attaisnojušās, uzskata zoodārzā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu