Sv, 5.02.2023.

ES valstis vienojas par sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām

TVNET/LETA/AFP
ES valstis vienojas par sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: AP/Scanpix

Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji piektdienas rītā vienojās par sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām saistībā ar politisko krīzi šajā valstī, paziņoja diplomāti ES aprindās.

Vienošanās tika panākta, kad Kipra atsauca savu veto pēc ES paziņojuma, ka tā var nākotnē noteikt sankcijas pret Turciju.

Vienošanās dod iespēju noteikt ceļošanas aizliegumus un aktīvu iesaldēšanu apmēram 40 Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma amatpersonām, kas ir atbildīgas par 9.augustā rīkoto prezidenta vēlēšanu falsifikāciju un pēcvēlēšanu protestu brutālu apspiešanu. 

Pats Lukašenko nav iekļauts sankcijām pakļauto amatpersonu sarakstā, apstiprināja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

"Nē, Lukašenko nav pašreizējā sarakstā, bet mēs, protams, sekosim situācijai, sekosim notikumu attīstībai," sacīja Mišels pēc tikšanās ar ES līderiem.

ES dalībvalstu starpā bija plašs atbalsts sankciju noteikšanai pret Baltkrievijas režīmu. Par līdzīgām sankcijām jau ir paziņojušas Lielbritānija un Kanāda.

Kipra bija bloķējusi ES sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām, uzstājot, ka ES sankcijas jānosaka arī Turcijai saistībā ar dabasgāzes izpētes darbiem Vidusjūras austrumdaļā.

ES var noteikt sankcijas pret Turciju, ja tā turpinās dabasgāzes izpētes darbus Kipras teritoriālajos ūdeņos, piektdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

"Gadījumā, ja Ankara atjaunos šādas darbības, ES izmantos visus pieejamos instrumentus un variantus. Mums ir instrumentu kopums, ko mēs varam piemērot uzreiz," sacīja EK prezidente.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu