Apsūdzētā slimības dēļ atliek lietu pret prokurori Jurkjāni par neizpaužamas informācijas izpaušanu

Prokuratūra. Ilustratīvs attēls

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa viena apsūdzētā slimības dēļ šodien atlika lietas skatīšanu, kurā par neizpaužamas informācijas izpaušanu apsūdzēta Ģenerālprokuratūras Metodikas nodaļas virsprokurore Elita Jurkjāne.

Uz tiesas sēdi nebija ieradies otrs apsūdzētais, Jurkjānes dzīvesbiedrs, advokāts Juris Jurkjāns, kurš apsūdzēts par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lietvedībā esošajā kriminālprocesā.

Jurkjāns tiesas sēdē nepiedalījās, jo bija atsūtījis darbnespējas lapu ar nepieciešamību saglabāt mājas režīmu līdz 20.oktobrim. Advokāts un prokurors piekrita, ka bez apsūdzētā tiesas sēde nav iespējama.

Nākošā tiesas sēde nozīmēta 30.oktobrī plkst.10.

Iepriekš tika ziņots, ka 10.jūlijā - vienu dienu pirms sava amata termiņa noslēguma - tā brīža ģenerēlprokurors Ēriks Kalnmeiers vairākus virsprokurorus informēja, ka pret Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli sākts kriminālprocess. Starp virsprokuroriem, kas dzirdēja šo informāciju, bijusi arī Jurkjāne.

Kādu laiku pēc šīs sanāksmes Jurkāne, izmantojot publiski pieejamo informāciju, centusies pārbaudīt, vai notikusi šāda prokurora aizturēšana, taču nekonstatēja, ka šāds fakts būtu publiski zināms. Vēl pēc neilga laika Jurkjāne par šo faktu informējusi savu laulāto, kurš šo informāciju nodeva tālāk savai kolēģei.

Kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs saņēmis informāciju par iespējamo informācijas noplūdi, Jurkjāns tika uzaicināts uz biroju liecinieka statusā. Viņam izskaidrotas tiesības, tostarp neliecināt pret sevi vai savu laulāto, taču viņš no tām atteicies un sniedzis liecības. Pratināšanas laikā Jurkjāns esot sniedzis nepatiesu informāciju, proti, ka viņš neesot informēts par sākto kriminālprocesu pret prokurori un ka neesot šādu informāciju izpaudis tālāk, iepriekš skaidroja prokuratūrā.

Prokuratūra, pārbaudot lietas faktiskos apstākļus, nolēmusa celt apsūdzību abiem Jurkjāniem.

Pamatojoties uz iepriekš minēto prokurore Evita Masule bija pieņēmusi lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai pret divām personām - virsprokurori par izmeklēšanas noslēpuma izpaušanu divām personām, proti, par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma pantā par neizpaužamu ziņu izpaušanu, un pret viņas dzīvesbiedru advokātu Jurkjānu - par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lietvedībā esošajā kriminālprocesā.

Uz augšu
Back